Şiddet gördüğü eski sevgilisinden tehditler alan Yasemin, korkudan otomobilde yaşıyor

Şiddet gördüğü eski sevgilisinden tehditler alan Yasemin, korkudan otomobilde yaşıyor

Demirören Haber Ajansı / Erol POLAT - Haberler | 3. Sayfa

İstanbul'da şiddet gördüğü eski sevgilisi S.D.'den, uzaklaştırma kararına rağmen tehdit aldığını belirten Yasemin Taşdelen, ölüm korkusu nedeniyle evine gidemediğini söyledi. 15 gündür otomobilinde yaşadığını belirten Taşdelen, yetkililerden yardım istedi.

İstanbul Sultanbeyli'de bakliyat işi yaptığı sırada tanıştığı eski sevgilisi S.D.'den şiddet gördüğünü iddia eden Yasemin Taşdelen, şikayetçi oldu. Mahkeme, S.D. hakkında 4 ay süre ile Yasemin Taşdelen'in iş yeri ve evine yaklaşmamasına, iletişim araçlarıyla rahatsız etmemesine, eşyalarına zarar vermemesine karar verdi. Ancak S.D. tehditlerini sürdürdü. Korkudan evine gidemeyen Taşdelen, 15 gündür otomobilinde yaşamını sürdürüyor.

Şiddet gördüğü eski sevgilisinden tehditler alan Yasemin, korkudan otomobilde yaşıyor

"BENİ HALA TEHDİT EDİYOR EVİME GİDEMİYORUM"

Kocaeli'ye gelen Taşdelen, ilk başlarda maddi sıkıntı yaşayan sevgilisine kendi isteğiyle para verdiğini söyledi. Zamanla sevgilisinin kendisinden zorla çek yapraklarını aldığını belirten Taşdelen, "Sadece bunlarla kalmadı, örgüt tehdidi ile ormana götürerek, kafama silah dayayarak, iş yerinde dayak atarak, çeşitli sebepler göstererek benden bir sürü paralar aldı. Bu nedenle ticaretim zora girdi, ödemelerimi yapamadım. Gittiğim yerlerden sonuç alamadım. Uzaklaştırma kararı aldırmama rağmen bu kişi beni hala tehdit ediyor, bu nedenle evime gidemiyorum" dedi.

Şiddet gördüğü eski sevgilisinden tehditler alan Yasemin, korkudan otomobilde yaşıyor

"BİR GÜN ÖLDÜRÜLECEĞİME İNANIYORUM"

Sürekli tehditler aldığını ve eve gitmesi durumunda eski sevgilisinin kendisini bularak şiddet uygulamasından veya öldürmesinden korktuğunu belirten Yasemin Taşdelen, şöyle konuştu: "Bana güvenen bir firmanın verdiği destekle kiralanan araçta yaşıyorum. Yarın Darıca'dayım, diğer gün Ümraniye'deyim veya İzmit'teyim veya Avrupa yakasındayım, oto parklardayım, arabayı uygun bir yere çekiyorum, geç saate kadar dolaşıyorum, hayatım bu şekilde geçiyor, kaçabildiğim kadar kaçıyorum. Üzerimde hiçbir şekilde param kalmadı, hala tehdit ediliyorum, can güvenliğim yok. Ancak ticari itibarım hala var benim, firmalar da bana güveniyor, ama bu kişi yüzünden devam etmek istediğim ticaretimi yapamıyorum. Ben ticaretime devam etmek istiyorum. Türkiye'de öldürülen diğer kadınlar gibi olmak istemiyorum, şikayet dilekçelerim var, ben de bir gün bir yerde öldürüleceğim buna inanıyorum artık ve ben bu konuda yetkililerin yardım etmesini istiyorum."

Şiddet gördüğü eski sevgilisinden tehditler alan Yasemin, korkudan otomobilde yaşıyor

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Erol POLAT

Haber Yorumları (3)
ALPARSLAN CAFER SAVAŞ: araba da fena değilmiş yaşanır içinde, uslu dursan bi şey etmez adam sana, ne ettin de bu başına geldi acaba küçük hanım
SDSFS DFSA: ya arkdaş bırakın bu reklam kokan acıtasyonları az samimi olun... evine gidemiyorsan devletin sosyal hizmetler kurumu kadın sığınma evleri var... hele ki kadının bu dönemde en üst seviyede kanunlar karşısında el üstünde tutulduğu dönemde kadının söylediği söze bak yaa... hiç samimi değilsin bacım
MİKAİL ARMAN: Elbette bir kadının mağduriyeti zordur ve hiç bir sebeb siddeti asla mazur göstermez.! Ancak onurlu ve akıllı bir kadının sevgili edinmeside hoş ve doğru bir davranış değildir.Bizim Înanç değerlerimizde ve kültürümüzde evlilik,sadakat ve karşılıklı saygı ve samimi sevgi vardır.Hiç bir resmiyeti olmadan sevgili edinen insanlar birbirlerine bencil davranırlar.KADIN bir eşya gibi kullanılır.Bu konuda sevgili edinenlerde direk sorumludurlar.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title