Sezen Aksu'nun Annesi Toprağa Verildi

Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Sanatçı Sezen Aksu'nun dün vefat eden annesi Şehriban Yıldırım'ın cenazesi İzmir'de toprağa verildi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :

İbrahim Tatlıses ve Bülent Ersoy'un detay görüntüleri ve açıklamaları Sanatçı Sezen Aksu'nun dün vefat eden annesi Şehriban Yıldırım'ın cenazesi (91) İzmir'de toprağa verildi.

Aksu, sabah saatlerinde Mithatpaşa semtindeki evinden ayrılarak cenaze işlemleri için cenazenin bulunduğu İzmir Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğüne gitti. İşlemlerin ardından Aksu, babaevine döndü.

Yaşlılığı bağlı sağlık sorunları nedeniyle evinde yaşamını yitiren Yıldırım için Güzelyalı Hacı Ahmet Tatari Camisi'nde, cenaze töreni düzenlendi.

Sezen Aksu, babası Sami Yıldırım, kardeşi Nihat Yıldırım, dayısı Turgut Eti, oğlu Mithat Can Özer ile camide taziyeleri kabul etti.

Bülent Ersoy, İbrahim Tatlıses, Hülya Avşar, Sibel Can, Erol Evgin, Nükhet Duru, Emel Müftüoğlu, Mustafa Ceceli, Hande Yener, Yonca Evcimik ve birçok sanatçı ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu Aksu'ya taziyelerini iletti .

Yıldırım için öğle namazının ardından cenaze namazı kılındı.

-"O büyük kadını doğuran anne"

Cami çıkışında gazetecilere açıklama yapan Bülent Ersoy, Sezen Aksu'nun 45 yıllık arkadaşı olduğunu kaydederek, "Onun üzüntüsünden dolayı, onun kadar içim yanamaz ama arkadaşım çok üzülüyor diye o kadar üzgünüm ki. Eski ama eskimeyen dostum. Bizim gelmemiz falan acısını hafifletmez ama yanında olmalıydım. Şehriban hanımı hiç görmedim ama Sezen'in annesi. Onu doğuran, o büyük kadını doğuran anne. Bir de öğretmen. Öğretmenlere de çok ayrı saygım vardır" diye konuştu.

İbrahim Tatlıses de gazetecilerin zor bir gün yaşandığını söylemesi üzerine "Biz zor günler dostuyuz, biz zor günler adamıyız" dedi.

Erol Evgin ise Sezen Aksu'ya, ailesine sevenlerine sabır, merhumeye rahmet dileyerek, Şehirban Yıldırım'ın Türkiye'nin değerli öğretmenlerinden biri olduğunu söyledi

Hande Yener de Yıldırım'ın bir süredir hasta olduğunu, birkaç gün önce de rahatsızlığının arttığını öğrendiklerini ifade ederek, üzüntüsünü dile getirdi.

Yıldırım'ın cenazesi Karşıyaka ilçesindeki Örnekköy Mezarlığında toprağa verildi.

Sezen Aksu'nun Annesi Toprağa Verildi
Sezen Aksu'nun Annesi Toprağa Verildi
Sezen Aksu'nun Annesi Toprağa Verildi

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title