Şeyma Subaşı'nın kitabında gözden kaçan skandal hatayı okuyucuları fark etti

Şeyma Subaşı'nın kitabında gözden kaçan skandal hatayı okuyucuları fark etti

Şeyma Subaşı'nın büyük tartışma yaratan kitabı "Sadece Şeyma"da skandal bir hata gözden kaçtı. Söz konusu kitapta cilt bakımı için önerilen kısımda "hidrolik asit" kelimesi sosyal medyanın tepkisini çekti.

Acun Ilcalı'nın eski eşi Şeyma Subaşı'nın Haziran ayında çıkan kitabının yankıları hala sürerken, bir yeni gelişme daha yaşandı. Kitabı alıp okumaya başlayanlar kitapta skandal bir hatayla karşılaştı.

"KELİMENİN KULLANIMI DA YAZILIŞI DA HATALI"

Kitabın "Cilt ve Beslenmeye Dair İpuçlarım" kısmında, hidroklorik asit ile hyaluronik asit karıştırılarak okuyucuya "hidrolik asit ve nemlendiriciyi unutma" tavsiyesinde bulunuldu. Hyaluronik asit cilt bakımı için kullanılırken, hidroklorik asit ise halk arasında "tuz ruhu" olarak bilinen ev temizliğinde kullanılan zehirli bir asit. Yani okuyucuya cilt bakımı için "tuz ruhu" önerildi. Hidroklorik asitin dahi "hidrolik asit" olarak yanlış yazılması da dikkat çekti.

İşte okuyuculardan gelen bazı tepkiler;

YORUMLAR (57)

 • POKEMON:
  Bu eleştirenlerde maşallah iyi okumuşlar. Bence ona verilecek en güzel ders hataları bulmak değil hiç okumamaktı.
 • HANGİSİNE GÜLSEM:
  Tamam o asiti yanlış yazmış ama sizin anladığınız olan ''tuz ruhu'' karşılığındaki asit de hidroklorik asittir, hidrolik değil!! :D
 • 6.FİLO:
  Neşet Ertaş 4 milyon dinlenir, Aleyna Tilki 400 milyon, Usta komedyenler ödül alamazken, Hande Erçel en iyi komedi oyuncusu seçilir. Okunması gereken klasikler okunmaz, Şeyma Subaşı''nın yanlış basılan kitabı 40 bin satar. (Kaynak; Sosyal Medya)
 • FİLOOOOOOOOOOOOOO:
  SANA NE MİLLETİN KİTABINDAN. . ONDA PARA GANŞİ SEN AÇ KARNINI DOYUR.
Tüm 57 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.