Sevgili Karım Manisa İçin Sahnelendi

Sevgili Karım Manisa İçin Sahnelendi
Bültenler - Haberler | Güncel

Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin aylık kültür sanat etkinlikleri kapsamında 'Sevgili Karım' adlı tiyatro oyunu sosyal sorumluluk projesi kapsamında Gönülden Gönüle Derneği Manisa Şubesi yararına sahne aldı.

Türk Sinema Televizyon ve Tiyatrosunun ünlü oyuncuları, Metin Yıldız, Kayra Şenocak, Merve Sevi, Dost Elver, İrfan Kangı, Berrak Güvem ve Kimya Gökçe Aytaç'ın rol aldığı 'Sevgili Karım' adlı tiyatro oyunu Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin aylık kültür sanat etkinlikleri kapsamında Manisalılarla buluştu. Oyunu, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ergun Aksoy, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Büyükşehir Belediyespor Genel Koordinatörü Alparslan Ustamehmetoğlu, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Muzaffer Şaşmaz, MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Şehnaz Başaran, MASKİ Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanı Ali Öztozlu, Yunusemre Belediyesi MHP'li Meclis Üyesi Hüseyin Köroğlu, Manisa Gönülden Gönüle Derneği Şube Başkanı Burhan Kurtoğlu, Atatürk Gençlik Merkezi Sorumlusu Duygu Karataş, şube müdürleri ve çok sayıda Manisalı tiyatro sever izledi. İstanbul Komedi Tiyatrosu tarafından sahnelenen 2 perdelik komedi türündeki oyun, 'Bir kadın, bir koca, bir avukat, bir sekreter ve bir milyon dolar bir araya gelirse ne olur' sorusuna cevap aradı. Oyuncularının performansı ile Manisalı izleyicilerine eğlenceli dakikalar yaşatan oyun büyük beğeni topladı.

Oyunun Geliri Manisa Gönülden Gönüle Derneği'ne

Tiyatro oyunundan elde edilen gelir, Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin daha önceki dönemlerde başlattığı sosyal sorumluluk projesi gereği Manisa Gönülden Gönüle Derneği'ne aktarıldı. Oyunun sonunda sahneye davet edilen Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu ve Gönülden Gönüle Derneği Manisa Şube Başkanı Burhan Kurtoğlu, performansları nedeniyle oyuncuları kutlayarak, çiçek ve içerisinde Manisa'ya özgü ürünlerin bulunduğu hediye paketini takdim etti. Ustamehmetoğlu, "Büyükşehir Belediyesi kültür ve sanata önem veriyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün sayesinde sanat Manisa'da gelişiyor. Bugün çok eğlendik. Oyuncularımızı performanslarından dolayı kutluyorum" diye konuştu. Manisa Gönülden Gönüle Derneği Şube Başkanı Burhan Kurtoğlu ise, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün sayesinde bir zamanlar kültüre ve sanata hasret kalan Manisa'nın büyük değişim ve gelişim kaydettiğini belirtti. Kurtoğlu, oyundan elde edilen gelirin çocukların eğitimlerine harcanacağını kaydetti.

Başkan Ergün'e Teşekkür

Sevgili Karım oyuncularından İrfan Kangı ise, "Bugün burada bu seyircinin tiyatroya olan sevgisini görme fırsatı bulduk. Manisalı seyircilerimizin alkışları bizleri çok sevindirdi. Manisa'da oynamaktan dolayı büyük onur ve gurur içerisindeyiz. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e bizleri böylesine coşkulu tiyatro severlerle buluşturduğu için çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title