Sevenleri Cem Karaca'yı Unutmadı

Sevenleri Cem Karaca'yı Unutmadı

09.02.2012 19:40 | Son Güncelleme: 09.02.2012 19:40
Sevenleri Cem Karaca'yı Unutmadı

8 Şubat 2004'te 58 yaşında hayata veda eden "Anadolu Rock'ın Efsane Sanatçısı" Cem Karaca, vefatının 8.yıldönümünde, Bakırköy'de kendi adını taşıyan kültür merkezinde anıldı.

8 Şubat 2004'te 58 yaşında hayata veda eden "Anadolu Rock'ın Efsane Sanatçısı" Cem Karaca, vefatının 8. yıldönümünde, Bakırköy'de kendi adını taşıyan kültür merkezinde anıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi'nde düzenlenen 'Cem Karaca'yı Anma Gecesi'nde, sanatçının son yıllarında birlikte çalıştığı müzik grubu "Yol Arkadaşları", yaklaşık 2,5 saat sahnede kaldı.

Gitarda Bülent Ay, basgitarda Zafer Şanlı, klavyede Nevzat Yılmaz ve davulda Aydın Şeref'in yer aldığı Yol Arkadaşları'nın solisti Ayhan Yener, konserin başında ve sonunda unutulmayan Cem Karaca klasiklerini güçlü bir icra ile yorumladı. Ayhan Yener'in ses rengi, beden dili, jest ve müzikal tavrıyla Cem Karaca'ya olan benzerliği dikkat çekiciydi. Yol Arkadaşları, ünlü şarkıcıların yanı sıra genç solistlere de eşlik etti.

EMRE ALTUĞ VE DENİZ SEKİ'DEN CEM KARACA ŞARKILARI

Gecede Emre Altuğ "Bu Son Olsun", Deniz Seki "Sen de Başını Alıp Gitme", İskender Doğan "Resimdeki Gözyaşları" isimli Cem Karaca klasiklerini seslendirdi.

Merhum Cem Karaca'nın oğlu Emrah Karaca da, Moğollar grubundan Cahit Berkay ile birlikte sahne aldı.

Genç sanatçılar Özgür Kurum ve Burak Sarıkahya da dikkat çekici bir performans sergilediler.

Cem Karaca'nın Bakırköy'den eski dostları, tiyatro üstadları Üstün Asutay ve Cihat Tamer de kürsüden duygu ve düşüncelerini paylaştılar.

KATILIMCILARA PLAKET

Geceyi düzenleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü adına Müdür Yardımcısı İsmail Akyıldız, programı onurlandıran sanatçılara plaket ve çiçek takdim etti.

Programda ayrıca, Cem Karaca'nın kişisel eşyalarının sürekli sergilendiği bölüme ilave olarak fotoğraf, şarkı sözleri ve şiirlerinden oluşan bir sergi açıldı. Anma programında, Cem Karaca'nın hayatının dönüm noktalarının özetlendiği ve kendisiyle yapılan bir röportajdan bölümlerin yer aldığı görüntüler seyredildi. - İSTANBUL

Sevenleri Cem Karaca'yı Unutmadı
Sevenleri Cem Karaca'yı Unutmadı
Sevenleri Cem Karaca'yı Unutmadı
Sevenleri Cem Karaca'yı Unutmadı
Sevenleri Cem Karaca'yı Unutmadı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sevenleri Cem Karaca'yı Unutmadı - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 31.10.2020 02:44:02. #1.15#
title