Sertifikalar Başkan Yaşar'dan - Haberler
Haberi Paylaş

Sertifikalar Başkan Yaşar'dan

Sertifikalar Başkan Yaşar'dan
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Yenimahalle Belediyesi ve Tüketici Hakları Derneği Yenimahalle Şubesi işbirliğinde düzenlenen “Tüketici Sorunları, Çözümleri ve Hakları” konulu eğitim seminerleri sona erdi.

Yenimahalle Belediyesi ve Tüketici Hakları Derneği Yenimahalle Şubesi işbirliğinde düzenlenen "Tüketici Sorunları, Çözümleri ve Hakları" konulu eğitim seminerleri sona erdi. Eğitimi tamamlayan Yenimahallelere sertifikalarını Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar verdi.

Katılımcıları tebrik ederek sertifikaları dağıtan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Yüce Allah bize çok güzel bir coğrafya vermiş. Her şeyin yetiştiği bir coğrafyamız var. Bize düşen çalışmak, üretmek, ürettiğimizi en iyi şekilde değerlendirmektir. Türkiye büyük, güçlü ve verimli topraklara sahip bir ülkedir. Tek sıkıntımız önce üretmesini bilmiyoruz, sonra harcamasını bilmiyoruz. Biz kolay yaşamaya alışmış, alın teri olmadan para kazanmayı isteyen, biat kültürüne sahip bir toplumuz. Gerek devletler, gerek şirketler, gerek aileler için kaynak tüm dünyada zor. Olan kaynağı verimli kullanamayanlar da batmaya mahkümdur. Üretmeden tüketmeye çalışan bir toplumuz. Bilinçli tüketim, tüketim ekonomisini de doğru bilmektir. Ayağımızı yorganımıza göre uzatmayı bilmeliyiz. Herkes cebindeki parayı doğru harcayacak" dedi.

Reklamlara dikkat

Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar da Başkan Yaşar'a desteklerinden dolayı teşekkür ederek yoğun ilgi gören eğitimlerin devam edeceğini müjdeledi. Tüketici bilinci, tüketici örgütlülüğünün çok önemli olduğunun altını çizen Çakar, "Aldatıcı, yanıltıcı, istismar edici reklamlarla maalesef tüketicinin algıları, zevkleri, beğenileri yönlendiriliyor. Dolayısıyla da yanlış ve gereksiz alışveriş yapılıyor. Yanlış tüketimlerle de bindiğimiz dalı kesiyoruz. Paramızla sağlığımızdan oluyor aynı zamanda ülke ekonomimizi zarara uğratıyoruz. Paramızla ülkemize zarar veren bir takım uluslararası güçlü firmaların değirmenlerine su taşıyoruz. Haliyle ekonomimiz bundan zarar görüyor. Bu yüzden reklamlara dikkat" diye konuştu.

2, 9, 16 ve 23 Kasım Çarşamba günleri verilen eğitim programında; Tüketici Hakları Derneği'nin kuruluş, amaç ve kapsamının yanı sıra Tüketici Hukuku genel kuralları ve günlük karşılaşılan sorunlar ile sorunlar karşısında izlenmesi gereken yollar katılımcılara anlatıldı. Trajikomik olayların da teatral canlandırmalarla gözler önüne serildiği eğitim programlarının tamamlanmasının ardından katılımcılar sertifika almaya hak kazandı.

Törenin ardından Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar katkılarından dolayı Başkan Yaşar'a plaket verdi. - ANKARA

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Tüketici Hakları Derneği, Yenimahalle Belediyesi, Turhan Çakar, Fethi Yaşar, Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title