Selpak "Tuvalete Merhaba" Platformu 6 Yaşında - Haberler
Haberi Paylaş

Selpak "Tuvalete Merhaba" Platformu 6 Yaşında

Selpak
Bültenler - Haberler | Güncel

Selpak, çocukları tuvalet eğitimine başlamamış ya da tuvalet eğitiminde sorunlar yaşayan anne-babalara destek olmak için hayata geçirdiği "Tuvalete Merhaba" platformunu 6. yılını keyifli bir etkinlikle kutladı.

Prof. Dr. Bengi Semerci'nin konuşma yaptığı etkinlikte; çocuklar eğitim atölyelerinin ardından gün boyunca eğlencenin tadını çıkardı.

Türkiye temizlik kağıdı sektörünün lider markası Selpak, Bengi Semerci Enstitüsü işbirliğiyle hayata geçirdiği ve 300 bin aileyle iletişime geçtiği 'Tuvalete Merhaba' platformunun 6. Yılını kutladı.

Yaşları 2 ile 5 arasında değişen çocuklar etkinlikte Selpak fillerini renklendirerek ve yüzlerini boyatarak neşeli anlar yaşarken, şekilli balonlar ve rulolardan robot yaparak yeni oyunlar da öğrendi.

Etkinlikte annelerle buluşan Prof. Dr. Bengi Semerci, yaptığı konuşmada doğru eğitimin önemine değindi: Çocuğun tuvalet eğitimi ile bezden kurtulması, hem çocuğun kendisi hem de çocuğa bakım veren kişiler için önemli bir gelişimsel aşamanın tamamlanmasıdır. Tuvalet eğitimine çocuğun ve bakım veren kişinin hazır olduğu bir dönemde başlanması çok önemlidir. Hatalı bir zamanda ve hazırlıksız başlangıç, çocuğun bu aşamayı sorunsuzca atlatabilmesini engelleyebilir. Çocuk için tuvalet eğitimine hazır olmak demek hem fizyolojik olarak kas gelişiminin tamamlanmış olması hem gelişimsel olarak kendini ifade becerilerinin kazanılmış olması hem de psikolojik olarak sağlıklı bir döneminde olması demektir. Herhangi bir sağlık problemi olmadığı sürece erişkin olup hala tuvalet alışkanlığını kazanamamış hiç kimse yoktur. Bu yüzden eğitimin nasıl verileceğine, çıkabilecek sorunlara yoğunlaşarak, eğitimi bir endişe nedeni, bir sorun gibi algılamamak gerekir. Unutulmamalıdır ki tuvalet eğitimi doğal sürecin bir parçasıdır. Bu nedenle çocuğun

eğitim sürecindeki davranışlarına aşırı tepkiler vermemek gerekir. Tuvalet eğitiminin evin içindeki en önemli konu, çözülmesi gereken bir süreç şeklinde algılanması, eğitimi hem çocuk hem aile açısından zorlaştıracaktır. Sabır bu dönemin anahtar sözcüğüdür.

Selpak Marka Yöneticisi Özgecan Kalaycı da şu bilgileri verdi: "Tuvalet alışkanlığı kazanma yaşında çocuğu olup henüz tuvalet eğitimine başlamamış ya da tuvalet eğitiminde sorunlar yaşayan anne-babalara uzmanlarımızla destek veriyoruz. 6. yılını kutlamaktan mutluluk duyduğumuz bu projeyle, bugüne kadar yaklaşık 300 bin anne-babayla dijital ortamda iletişime geçerek aileleri bilgilendirdik. Ayrıca, Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde, toplam 7 ilde Selpak Tuvalete Merhaba evi aktiviteleri düzenleyerek, 5 bine yakın anne-babaya birebir eğitim sağladık. 2016 yılında da 360 derece iletişimi devam ettirerek, hem alışveriş merkezleri etkinliklerimizle hem de sosyal medyadaki paylaşımlarımızla daha çok anne-babaya ulaşmayı hedefliyoruz. Selpak olarak bu eğitimlerle, daha sağlıklı ve çağdaş bir Türkiye için çocuklara doğru kişisel hijyen alışkanlıkları kazandırma çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz."

Bültenler - Son Dakika Haberleri

Bengi Semerci, Türkiye, Selpak, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title