Bengi Semerci Haberleri

Bengi Semerci haber, Bengi Semerci son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bengi Semerci - 17.11.2021
11. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali basına tanıtıldı
Festival başkanı Adem Sözüer'in açılış konuşmasının ardından, festival direktörü Bengi Semerci konuklara; festivale ve filmlere ilişkin ayrıntıları görsel sunumlarla aktardı.
Bengi Semerci - 01.04.2021
"11. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali'ne başvurular 10 Eylül'de sona erecek
Direktörlüğünü Prof. Dr. Bengi Semerci'nin üstlendiği festival, 26 Kasım-2 Aralık'ta İstanbul'da sinemaseverlerle buluşacak.
Bengi Semerci - 26.11.2020
10. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu
Festival Direktörü Bengi Semerci törende yaptığı konuşmada, dolu dolu bir programla sinemaseverlerin karşısına çıktıklarını söyledi.
Bengi Semerci - 19.11.2020
10. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali başladı
Programın sonunda Festival Direktörü Bengi Semerci festival programını aktardı.
Bengi Semerci - 02.11.2020
10. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali'nin programı açıklandı
Festival Başkanı Adem Sözüer ile Festival Direktörü Bengi Semerci'nin yanı sıra jüri ve danışma kurulundan Ömür Atay, Vuslat Saraçoğlu, Farhad Eivazi, Zeynep Atakan ve Levent Erden de basın toplantısına katıldı.
Bengi Semerci - 27.11.2019
9. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali ödül töreni
"Herkes İçin Adalet" temalı festivalin direktörü Bengi Semerci törende yaptığı konuşmada, umudu merkeze alarak hareket ettiklerini belirterek, "Seyirci sayımız her yıl artıyor.
Bengi Semerci - 21.11.2019
9. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali başladı
Festival Direktörü Bengi Semerci ise festival kapsamında gösterilecek filmlere ilişkin bilgi vererek, "Bütün zorluklara rağmen bazen ayağımız taşa takılsa da bazen yaptıklarımız bir işe yaramıyor gibi gelse de adalete olan inancımızla o güçle ve herkese adaletin gerçekten gerekli olduğuna inandığımız için biz bu film festivaline gücümüz yettiğince devam edeceğiz.
Bengi Semerci - 08.11.2019
Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali 21 Kasım'da başlıyor
Festival Direktörü Bengi Semerci, "Endüstri Günleri" bölümüyle hızla gelişen endüstride farklı kuşaklardan gelen ulusal ve uluslararası meslek profesyonellerinin birbirini tanıması, iletişimde bulunması ve bu şekilde üretimlerine yansıtacak katkıyı sağlamanın hedeflendiğini söyledi.
Bengi Semerci - 06.11.2019
"9. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali" 22 Kasım'da başlıyor
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza Hukuku ve Kriminoloji Araştırma Merkezi Müdürü olan Sözüer, her gün adalet, suç ve ceza hukuku konusunda büyük sorunlarla karşılaştıklarını dile getirerek, şöyle devam etti: "Biz yeni toplantılarımızda 'Robotların sorumluluğu olabilir mi?' sorusunu tartışıyoruz. Robotların ceza sorumluluğunu tartışmak şu anlama geliyor, robotlar insan mıdır? Buradan da insan nedir sorusuna kadar giden hem felsefi hem de adaletle ilgili tartışmalar söz konusu olacak. Tabii akademik etkinliğimizin yanında film etkinliğimiz var. Bizim en büyük dileğimiz bu adalet platformunun giderek büyümesi, sadece ülkemizde değil dünyada da her alanda adaletin sağlanmasına kendi çapında bir katkı sunmayı hedefliyoruz." Açılış 21 Kasım'da CRR Konser Salonunda yapılacak Festivalin program koordinatörü Prof. Dr. Bengi Semerci ise adaletin sanat için sanatın da adalet için önemli olduğuna dikkati çekerek, "Biz bu inançla bu festivali oluşturduk.
Bengi Semerci - 08.09.2019
Beylikdüzü, gökhan tepe şarkılarıyla çoştu
Beylikdüzü Belediyesi'nin, 6'ıncısını düzenlediği Barış ve Sevgi Buluşmaları dokuzuncu gününde Cumhuriyet Caddesi Etkinlik Alanı'nda Sahaf Söyleşileri ve Çardak Altı Sohbetleri'nde ünlü TV programcılarını Beylikdüzü halkıyla buluşturdu. Ümit Nar Moderatörlüğü'nde ki Sahaf Söyleşileri'nin konuğu Emrah Safa Gürkan 'Sultanların Arşivleri Avrupa Arşivlerinde Geçmişi Aramak' konulu keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşinin ardından, Çardak Sohbetleri'nde bu yılın konusu 'Umut' teması Yekta Kopan'ın moderatörlüğünde Beylikdüzülü vatandaşlarla buluştu. Sohbetin konukları Sedef Kabaş, Prof. Dr. Bengi Semerci ve Emin Çapa 'Umut' temasını psikolojik ve sosyolojik açılardan yorumlayarak kendi hayatlarından örnekler vererek dinleyicilerle paylaştı.
Bengi Semerci - 06.09.2019
6. Barış ve Sevgi buluşmaları tüm hızıyla devam ediyor
19:00-20:30 saatleri arasında ise bu yıl ki teması "Umut" olan Çardak Altı Sohbetleri başlayacak. Yekta Kopan moderatörlüğünde düzenlenecek söyleşinin konukları, Televizyon programcısı ve sunucusu Sedef Kabaş, Prof. Dr. Bengi Semerci ve Emin Çapa olacak.
Bengi Semerci - 09.11.2018
8'inci Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nin öncülüğünde izleyiciye adalet temalı önemli filmlerden oluşan bir seçkinin hazırlandığı 8'inci Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali'nin açılış programı gerçekleştirildi. 'Herkes İçin Adalet' temalı festivalin açılışı Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda yapıldı. Açılış konuşmaları ile başlayan programda, yönetmen ve senarist Derviş Zaim ile Prof. Dr. David Nutt'a 'Onur Ödülü', ses tasarımcısı İsmail Karadaş ile Jak Şalom'a ise 'Sinemaya Katkı Ödülü' verildi. Ödül takdiminin ardından festival programının tanıtımı salondakilere gösterildi. Programın sonunda da festivalin açılış filmi olan 'Erkekler de Ağlar' gösterime sunuldu. Bu yıl ki düzenlenen festivalde festival başkanı İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza Hukuku Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adem Sözüer olurken festival direktörü ise Prof. Dr. Bengi Semerci oldu.
Bengi Semerci - 30.10.2018
8. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali" 9 Kasım'da Başlayacak
Festivalin Direktörü Prof. Dr. Bengi Semerci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu yıl festivalin 8.
Bengi Semerci - 08.11.2017
7. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali" Ödül Töreni
Festivalin direktörü Prof. Dr. Bengi Semerci, törende yaptığı konuşmada, bu yıl "Herkes İçin Adalet" temasıyla gerçekleştirilen festivalde, dolu dolu bir programla sinemaseverlerin karşısına çıktıklarını söyledi.
Bengi Semerci - 26.10.2017
7. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali"Ne Doğru
Film Festival Direktörü Prof. Dr. Bengi Semerci ise festivalin açılısının 2 Kasım'da Cemal Reşit Rey Salonu'da yapılacağını ve programda "Sinema Onur Ödülü"nün Erden Kıral'a, "Akademik Onur Ödülü"nün ise Prof.
Bengi Semerci - 01.10.2016
6. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali"
İstanbul Üniversitesi (İÜ) Hukuk Fakültesince düzenlenen "6. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali" kapsamında, İÜ Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bengi Semerci'nin moderatörlüğünde "Beyaz Perdeden Yansıyan Yoksulluk" paneli düzenlendi.
Bengi Semerci - 21.09.2016
6. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali"
İÜ Hukuk Fakültesi'nce Prof. Dr. Adem Sözüer başkanlığında ve Prof. Dr. Bengi Semerci koordinasyonunda düzenlenen "6.
Bengi Semerci - 19.05.2016
İü'den Otizmli Çocuklar İçin "Parlak Zihin" Oyunu
Yürütücülüğünü İÜ Enformatik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih Gürsul'un yaptığı oyunun yazılım projesi, otizmli çocuklara yönelik çalışmaları ile tanınan Ergen ve Çocuk Psikiyatristi Prof. Dr. Bengi Semerci'nin katkılarıyla hazırlandı.
Bengi Semerci - 13.04.2016
Selpak "Tuvalete Merhaba" Platformu 6 Yaşında
Prof. Dr. Bengi Semerci'nin konuşma yaptığı etkinlikte; çocuklar eğitim atölyelerinin ardından gün boyunca eğlencenin tadını çıkardı.
Bengi Semerci - 01.02.2016
Sinema Tarihinin En İyi Filmleri Kadıköy'de
Federico Fellini'nin Tatlı Hayat, Andrei Tarkovski'nin Andrei Rublev, Orson Welles'in Yurttaş Kane gibi sinema tarihinin en iyi filmlerinin gösterileceği etkinlikte Ezel Akay, Vecdi Sayar,Mehmet Güleryüz, Bengi Semerci,Erden Kıral, Özgür Mumcu, Tayfun Pirselimoğlu, İlber Ortaylı,Murathan Mungan, Atilla Dorsay, Yankı Yazgan, Ege Cansen, Filiz Kutlar gibi usta isimler sunum yapacak.
Bengi Semerci - 08.10.2015
5. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali"
Semerci: "Sinema, toplumda ne varsa onları yansıtıyor" Festivalin Akademik ve Film Programları Koordinatörü Prof. Dr. Bengi Semerci ise festival fikrinin 2010'da ortaya çıktığını söyleyerek, "Ciddi bir akademik toplantı sonrasında konuştuklarımızı nasıl herkese duyurabiliriz düşüncesiyle her şey başladı.
Bengi Semerci - 01.10.2015
Akasya Sohbetleri Prof. Dr. Bengi Semerci ile Başladı
İstanbul'un cazibe merkezi Akasya Acıbadem, kültür sanat alanında gerçekleştirdiği etkinlikleri farklı konu ve konuklarla "Akasya Sohbetleri" konsepti ile devam ediyor.
Bengi Semerci - 01.10.2015
Akasya Sohbetleri Prof. Dr. Bengi Semerci ile Başladı
İstanbul'un cazibe merkezi Akasya Acıbadem, kültür sanat alanında gerçekleştirdiği etkinlikleri farklı konu ve konuklarla "Akasya Sohbetleri" konsepti ile devam ediyor.
Bengi Semerci - 25.08.2015
Selpak'ın "Tuvalete Merhaba" Platformuna Stevie'den Üç Ödül
Türkiye Temizlik Kağıdı sektörünün lider markası Selpak'ın, beş yıldır sürdürdüğü "Tuvalete Merhaba" platformuna ödül yağdı. Selpak Tuvalete Merhaba, Stevie International Business Awards 2015'te, başvurduğu üç kategoride de ödüle layık bulundu. Tuvalete Merhaba Facebook sayfası ile Yılın En İyi Facebook Sayfası kategorisinde "Altın" ödül kazanan platform, Yılın En İyi İletişim Kampanyası ve Yılın En İyi Markalı İçerik Kampanyası kategorilerinde ise "Gümüş" ödülün sahibi oldu. Proje, beş yılda 250 bin ebeveyne destek verdi Selpak, Tuvalete Merhaba projesi ile 1-4 yaş arası çocuğu olan ve henüz tuvalet eğitimine başlamamış ya da eğitimi en doğru şekilde vermek isteyen anne-babalara; tuvalet eğitimi öncesi, sırası ve sonrasında çocuğu için doğruyu bulma ve doğru şekilde eğitme konusunda destek oluyor. 2011 yılında kurulan platform, çocukların gelişim sürecinde ailelerin desteğe ihtiyaç duyduğu tuvalet eğitimini hedef alan tek örnek olarak yaygınlaştırılmaya devam ediyor. Proje ile sadece bu yıl, Bengi Semerci Enstitüsü'nün uzman psikologları tarafından dört ayrı merkezde, 40 ayrı seansta, 2000'e yakın anne-babaya eğitim verildi.
Bengi Semerci - 24.07.2015
Esen Yeşilırmak ve Oğlu Son Yolculuklarına Uğurlandı
ANNE VE KARDEŞİNİN TABUTUNUN BAŞINDAN AYRILMADI Zincirlikuyu Camii'nde düzenlenen cenaze törenine, Esen Yeşilırmak'ın ablası Deniz, ikiz kardeşi Engin Yeşilırmak ile kazadan yaralı olarak kurtulan oğlu Ali Açılmış, aile fertleri, yakınları ve arkadaşlarının yanı sıra Hürriyet Gazetesi Yayın Direktörü Fikret Ercan, Bozkurt İlham Gencer, Metin Arolat, Çiğdem Kayalı, Eren Tapan, Bengi Semerci'nin de aralarında bulunduğu iş, sanat ve cemiyet dünyasından birçok isim katıldı.
Bengi Semerci - 04.05.2015
İnternet, Evin İçine Aldığımız Açık Bir Sokaktır"
Psikiyatrist Prof. Dr. Bengi Semerci, internetin, uyuşturucu satışı, terörü, çetesi her türlü riskiyle kontrol edilmesi gereken evin içindeki açık bir alan gibi olduğunu söyledi.
Bengi Semerci - 13.04.2015
Dünyaca Ünlü Psikiyatrlar Antalya'da Bir Araya Gelecek
Kongre kapsamında Doç. Dr. Ümit Mert Aksoy ve kongreye ABD'den katılan Dr. Aykut Özden konuyla ilgili uzmanlar için kurslar düzenleyecek. Kongrede ayrıca son yıllarda sık gündeme gelen dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu konusunda Prof. Dr. Bengi Semerci ve Hollanda'da Jan K.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Bengi Semerci Haberleri | Bengi Semerci Kimdir - Haberler - Bengi Semerci haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Bengi Semerci kimdir, hayatı ve biyografisi. 11. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.12.2021 03:24:20. #1.15#

title