Sektörler Arası İşbirliğine Dayalı İstihdamı Geliştirme ve Girişimcileri Destekleme Projesi
Haberler » Yerel » Haber

Sektörler Arası İşbirliğine Dayalı İstihdamı Geliştirme ve Girişimcileri Destekleme Projesi

Türkiye İş Kurumu (İşkur), Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (Kosgeb) ve Bakü-tiflis-ceyhan (Btc) Boru Hattı Şirketi'nin Ortaklaşa Yürüttüğü "Sektörler Arası İşbirliğine Dayalı İstihdamı Geliştirme ve Girişimcileri Destekleme Projesi" Kapsamında Başlatılan Toplantılardan İlki Ceyhan'da Yapıldı.

Sektörler Arası İşbirliğine Dayalı İstihdamı Geliştirme ve Girişimcileri Destekleme Projesi

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Boru Hattı Şirketi'nin ortaklaşa yürüttüğü "Sektörler Arası İşbirliğine Dayalı İstihdamı Geliştirme ve Girişimcileri Destekleme Projesi" kapsamında başlatılan toplantılardan ilki Ceyhan'da yapıldı.

İnönü Mahalle Muhtarlığı'nda gerçekleştirilen toplantıya katılan mahalle gençleri, bölgede iş alanlarının artmasına rağmen iş bulmakta çok zorlandıklarını ifade ederek, özellikle Ceyhan'da gençleri iş sahibi yapabilecek meslek kurslarının artırılması gerektiğini belirttiler.

Projenin teknik destek üyesi olan Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Recep Varçın ise, Çukurova yöresinde yaşayan halkın yaşam kalitesinin yükseltilmesine ve istihdamın artmasına yardımcı olmak amacıyla böyle bir proje başlatıldığını ifade etti.

Varçın, bu projenin yürütüleceği bölgeler olan Ceyhan, Yumurtalık, Kadirli ve Osmaniye'de işletmelerle görüşüp onların istedikleri vasıflı elemanların özelliklerini tespit ettiklerini, bu doğrultuda özellikle gençlere ve kadınlara meslek sahibi olmaları yolunda nitelik kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.

Toplantıya; Doç. Dr. Recep Varçın'ın yanı sıra BTC Toplumsal Yatırım Programı Danışmanı Ali Kapucu, Proje Saha Sorumlusu Naci Yazgan ve Ceyhan Belediyesi Proje Koordinatörü Vahit Çalışır da katıldı.

(MÇ-MT-Y) 03.05.2008 15:08 TSİ