Şehidin Ailesi Bir Ay Önce Başbakan'dan Uçak Bileti İstemiş
Haberler » Güncel » Şehidin Ailesi Bir Ay Önce Başbakan'dan Uçak Bileti İstemiş - Haber

Şehidin Ailesi Bir Ay Önce Başbakan'dan Uçak Bileti İstemiş

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Piyade Söz. Er. Tayfun Kavun'un ailesinin yaklaşık bir ay önce Hakkari'ye gidebilmek ve Tayfun Kavun'u görebilmek için Başbakan'dan uçak bileti talep ettiği ortaya çıktı.

Şehidin Ailesi Bir Ay Önce Başbakan'dan Uçak Bileti İstemiş

'nin ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Piyade Söz. Er. Tayfun Kavun'un ailesinin yaklaşık bir ay önce Hakkari'ye gidebilmek ve Tayfun Kavun'u görebilmek için Başbakan'dan uçak bileti talep ettiği ortaya çıktı.


Sabah saatlerinde bölgede yaşanan çatışma haberlerini öğrenen baba Recep Kavun, Askerlik Şubesi Başkanlığına giderek oğlunun durumu hakkında bilgi almak istedi ve şehadet haberini burada aldı.


Kuşdilli Mahallesinde oturan Kavun ailesinin üst komşusu , "Başbakan Binali Yıldırım, Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi açılışına geldiğinde aile görüşerek Tayfun Kavun'un yanına gitmek için bilet istedi. Ama Tayfun Kavun bölgede çatışma var diye ailesinin gelmesini istememiş şimdi de nasip olmadı" dedi.


Aileye oğullarının şehadet haberi, Vali Yardımcısı Adnan Kayık, Askerlik Şube Başkanı Harun Ağaç, Şehit Aileleri Dernek Başkanı Mutlu Kılıçaslan ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü görevlileri tarafından verildi.


Acı haberi alan şehidin yakınları, bina girişinde sinir krizleri geçirdi.


Şehidin babası Recep Kavun'un inşaat işçisi olduğu, anne Ayşe Kavun'un ise belediyede temizlik biriminde görevli olarak çalıştığı öğrenildi.


(Enderhan Öz/İHA)

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler