Seddülbahir Haberleri

Seddülbahir haber, Seddülbahir son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Seddülbahir - 09.12.2020
GESTAŞ bu yıl 6 gemi satın alarak filosuna dahil etti
Lapseki İskelesi'nde, Seddülbahir gemisinin yolcu salonunda basın toplantısı düzenleyen Sevinç, göreve 2020 yılı başında geldiklerinde finansal analizler yaptıklarını söyledi.
Seddülbahir - 04.11.2020
Vali Aktaş'tan, Çanakkale sahillerine denizden inceleme
Vali İlhami Aktaş, Sahil Güvenlik Botu TCSG 23 ile Tekirdağ il sınırı ve Edirne il sınırı arasında bulunan Biga Yarımadası, 1915 Çanakkale Köprüsü, Anafartalar Koyu, Büyük Kemikli, Küçük Kemikli, Gelibolu Yarımadası, Anzak Koyu, Kilitbahir, Seddülbahir, Şehitler Abidesi, Ertuğrul Koyu, Teke Koyu, Ece Limanı, Kömür Limanı, Güneyli Sahili ve Saroz Körfez hattında bulunan sahilleri inceleyerek, Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanı Sahil Güvenlik Kıdemli Binbaşı Ercan Oran'dan bilgi aldı.
Seddülbahir - 19.10.2020
Bigalı Mehmet Çavuş belgeselinin çekimleri devam ediyor
Çanakkale'nin Biga ilçesinde, Seddülbahir kahramanı Bigalı Mehmet Çavuş'un hayatının anlatıldığı belgeselin çekimleri sürüyor.
Seddülbahir - 17.10.2020
Gazi kaleler "yaşayan müze" olacak
Kültür ve Turizm Bakanlığı Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığınca restorasyonu sürdürülen Seddülbahir ve Bigalı kaleleri, yaşayan müze haline dönüştürülecek.
Seddülbahir - 15.07.2020
AYASOFYA'DA 15 TEMMUZ'A ÖZEL DRONE GÖSTERİSİ
"15 TEMMUZ RUHUNU UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ" İlgiyle izlenen gösteri sonrası konuşan ekip yönetmeni Emre Özmen, "Bitirmiş olmanın mutluluğu ve heyecanı var. Alnımızın akıyla projeyi bitirdik. Ekip yaklaşık 1 aydır geceli gündüzlü çalışıyor. Çocuklar çok özveriliydi. Ayasofya şu an dünyanın gündeminde. Biz de neden böyle bir şey yaptık diye soracak olursanız, özellikle unutma unutturma diyoruz. Demokrasi nöbetinin sonunda Cumhurbaşkanımız bizlerden bir şey istemişti. Siz de 15 Temmuz'u unutmayın unutturmayın demişti. Biz de unutmadık, unutturmayacağız. Çünkü biz unutmadık Çanakkale'yi, Seddülbahir'i, Kanlı sırtı.
Seddülbahir - 15.03.2020
Haftanın tarihine bakış
Methal Grubu'nda Ertuğrul, Seddülbahir, Kumkale, Orhaniye bataryaları ile Erenköy civarında yerleştirilmiş bir kısım seyyar obüs bataryası, Merkez Grubu'nda ise Anadolu ve Rumeli bataryaları bulunuyordu.
Seddülbahir - 04.03.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 15
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------------------ Semiha Yıldırım'ın karşılanması   Yıldırım'ın depremzedeleri ziyaret etmesi Eşya taşımasına yardım eden askerlerle konuşmasından detay Psikososyal destek aracından detay Genel ve detay görüntüler Haber-Kamera: Ahmet ÇÖTELİ ELAZIĞ, ================================= Çanakkale Savaşları kahramanı Bigalı Mehmet Çavuş anıldı   ÇANAKKALE Savaşları'nın güney cephesinde,  Seddülbahir bölgesinde çıkarma yapan İngiliz kuvvetlerine geçit vermeyen Çanakkale gazisi Bigalı Mehmet Çavuş anıldı.
Seddülbahir - 20.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 19
Görüntü Dökümü ------------- -Kaza yapan TIR -drone görüntüsü -Kaza nedeniyle oluşan kuyruk -Polis detayları Haber-Kamera: Dinçer AKBİR-Alişan KOYUNCU-Nabi YAZICI-Kamera: Alişan KOYUNCU-KÖRFEZ(Kocaeli) ================================== 'Gelibolu Tarihi Sualtı Parkı' kuruluyor   Çanakkale Savaşları'nın yaşandığı Tarihi Gelibolu Yarımadası'nda, 104 yıl önce batan yabancı savaş gemilerinin envanteri oluşturulmasıyla ortaya çıkacak 'Gelibolu Tarihi Sualtı Parkı', 1'inci Dünya Savaşı temalı ilk sualtı parkı olacak ve dalış turizmine açılacak. Proje kapsamında, 105 yıl önce Seddülbahir Kalesi açıklarında batırılan savaş gemisi İngiliz Zırhlısı 'HMS Majestic'in dalışa açılması bekleniyor.
Seddülbahir - 03.11.2019
Çanakkale Savaşları'nın ilk şehitleri, törenle anıldı
ÇANAKKALE Savaşları'nın başlangıcı olarak kabul edilen 3 Kasım 1914'te, İngiliz ve Fransız donanmalarına ait gemilerin, boğazın girişini bombardımanı sırasında şehit olan 5 astsubay ve 81 er, Seddülbahir Kalesi'nde düzenlenen törenle anıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Seddülbahir Haberleri | Seddülbahir Haber - Haberler - Seddülbahir haberleri, son dakika seddülbahir haber ve gelişmeleri burada. Son dakika gündem: Mehmet Çavuş Belgeseli'nin tanıtım videosu yayınlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 17.1.2021 13:28:57. #1.14#
title