Seda Sayan'ın "Hakaret" Davasında Karar

Seda Sayan'ın "Hakaret" Davasında Karar

19.02.2014 13:20 | Son Güncelleme: 19.02.2014 13:20
Seda Sayan'ın

Şarkıcı Seda Sayan, kamuoyunda "Ankaralı Turgut" olarak bilinen Turgut Karataş'a "hakaret etmek" suçundan 6 bin lira adli para cezasına çarptırıldı.

Şarkıcı Seda Sayan, kamuoyunda "Ankaralı Turgut" olarak bilinen Turgut Karataş'a "hakaret etmek" suçundan 6 bin lira adli para cezasına çarptırıldı. Cezanın hükmünün açıklanması geri bırakılırken, Sayan hakkında 5 yıl süre ile denetimli serbestlik uygulanmasına karar verildi.

İstanbul 12. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen ve sanık Seda Sayan katılmadığı duruşmada, müşteki Turgut Karataş hazır bulundu.

Duruşmada son beyanı sorulan Turgut Karataş, "Şikayetim devam etmektedir. Sanığın cezalandırılmasına karar verilmesi talep olunur" dedi.

Sanık Seda Sayan'ın avukatı Melih Erkul ise önceki savunmalarını tekrar ettiklerini belirterek, müvekkilinin beratını istedi.

Kararını açıklamayan mahkeme, Seda Sayan'ın "tehdit etmek" suçundan beraatına karar verdi. 

Seda Sayan'ın "hakeret etmek" suçunu işlediğinin sabit olduğuna hükmeden mahkeme, Sayan'ı toplamda 6 bin lira adli para cezasına çaptırdı. Sanığın sabıkasız oluşunu dikkate alan mahkeme, verilen cezanın hükmünün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

Sayan hakkında 5 yıl süre ile denetimli serbestlik uygulanması gerektiğini belirten mahkeme, Sayan'ın, denetimli serbestlik kapsamında, "suç riskinin azaltılması, toplumun yasalara bağlı bir ferdi olmaya ve olumlu bir yaşam tarzı geliştirmeye teşvik edilmesi" için en fazla 6 ay süreyle rehberlik hizmetinden yararlandırılmasına hükmetti.

 

İddianameden

 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, şarkıcı Seda Sayan'ın bir televizyon programına katılan kamuoyunda "Ankaralı Turgut" olarak bilinen Turgut Karataş'a hakaret ettiği ve tehditte bulunduğu öne sürülmüştü.

İddianamede, Sayan'ın "hakaret" ve "tehdit" suçlarından 4 yıla kadar hapis ceza ile cezalandırılması talep edilmişti. - İstanbul

Seda Sayan'ın 'Hakaret' Davasında Karar

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title