Afgan göçmenli tanıtım filmiyle tepki çeken YouTuber Oğuzhan Uğur'a soruşturma - Haberler Magazin
Haberi Paylaş

Afgan göçmenli tanıtım filmiyle tepki çeken YouTuber Oğuzhan Uğur'a soruşturma

AA / Başak Akbulut Yazar - Haberler | Magazin

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, YouTube kanalında yayınlanacak programın fragman içeriğinde İslami değerlere hakaret ettiği iddiasıyla hakkında suç duyurusunda bulunulan YouTuber Oğuzhan Uğur'la ilgili soruşturma başlatıldı.

İstanbul Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanan bir grup vatandaş, Uğur hakkında hazırladıkları suç duyurusu dilekçelerini savcılığa sundu.

Dilekçede, Uğur'un, sosyal medya hesaplarında yayınlanan "P!NÇ" isimli programının fragmanında, İslami değerlere hakaret edilerek, ırkçılık yapıldığı ve nefret suçu işlendiği belirtildi. Uğur'un, "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçunu işlediği kaydedilen dilekçede, "Uğur, ırkçılık ve ayrımcılık yaparak, ülkemizce imza atılan ve kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi ve Birleşmiş Milletler kararlarıyla yasaklanmış olan insanlık suçu işlemiştir." ifadeleri kullanıldı.

Savcılıktan YouTuber Oğuzhan Uğur'a soruşturma

Konuya ilişkin adliye önünde basın açıklaması yapan Gazeteci Hasret Yıldırım, bir fragman üzerinden alenen ırkçılık ve nefret söylemiyle ve İslam ile alay edildiğini söyledi. Bu fiili kınamak üzere buraya geldiklerini dile getiren Yıldırım, "Bu şahıs yaptığı açıklamada, 'Bu fragmanda Afgan halkını ön plana çıkardım' diyerek özrün üzerine daha büyük bir kabahat işlemiştir. " dedi.

Suç duyurusunda bulunanlardan Erdal Tek ise İslami değerlerle dalga geçmenin hoş karşılanmadığını, insanların birbirine saygıyı yitirmemesi gerektiğini belirtti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ise yapılan suç duyurularını işleme koyarak, Uğur hakkında soruşturma başlattı.

Afgan göçmenli tanıtım filmiyle tepki çeken YouTuber Oğuzhan Uğur'a soruşturma

Afgan göçmenli tanıtım filmiyle tepki çeken YouTuber Oğuzhan Uğur'a soruşturma

Afgan göçmenli tanıtım filmiyle tepki çeken YouTuber Oğuzhan Uğur'a soruşturma

AA / Başak Akbulut Yazar - Magazin Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (7)
FENERBAHÇE CUMHURİYETİ :Sobaya atsan bir tanesi yanmaz bunların. Cevap Yaz 2 3 Yayından Kaldır
Erkan Magdenli :deli bunlar. eskiden olacak okadar ı yayınlatacak özgürlük vardı Cevap Yaz 3 8 Yayından Kaldır
AynenDevam:Islam ile ne alakasi var kardes? Demek sizde elinde silah tutan, ciplak ayak kosan kisilere direk Musluman gozuyle bakiyorsunuz, buradan sizin kafa yapiniz ortaya cikiyor. Cevap Yaz 0 19 Yayından Kaldır
Tüm 7 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title