Sattığı Zeytinlere Ünlü Sanatçıların Adını Verdi

Sattığı Zeytinlere Ünlü Sanatçıların Adını Verdi

Sattığı Zeytinlere Ünlü Sanatçıların Adını Verdi
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Gaziantep’te doğal ürünler satan bir kişi, tezgahında bulunan 28 çeşit zeytini ünlülerin isimleri ile satışa çıkardı.

Gaziantep'te doğal ürünler satan bir kişi, tezgahında bulunan 28 çeşit zeytini ünlülerin isimleri ile satışa çıkardı. İbrahim Tatlıses, Emel Sayın, Müslüm Gürses ve Kibariye gibi isimlerin verildiği zeytinler 10 ile 30 TL arasında satılıyor.

Gaziantep'in Hürriyet Caddesi'nde bulanan bir iş yerinde ünlülerin isimleri ile satışa sunulan zeytinler, görenleri şaşırtıyor. Bir zeytin satıcısı tezgahında bulunan ve iriliği, tadı ve cinsine göre fiyatları değişen 28 çeşit zeytini küçük Emrah, İbrahim Tatlıses, Orhan Gencebay, Ahmet Kaya, Aşık Veysel, Kazancı Bedih, Mahsun-i Şerif, Dilberay, Sezen Aksu, Ebru Gündeş, Nuri Sesigüzel, Emel Sayın, Kibariye, Karacoğlan, Kahtalı Mıçı, Hüdai Aksu gibi isimlerle satıyor. Zeytinlerin üzerindeki etiketlerde ünlülerin isimlerinin yanı sıra fiyatları da yer alıyor. Ünlülerin isimlerine göre belirlenen zeytinler 10 ile 30 TL arasında alıcı buluyor.

En çok Kibariye satılıyor

İş yeri sahibi Ömer Kılıç, zeytinlerden en çok Kibariye ismini verdiği türün satıldığını kaydederken ikinci sırada ise İbrahim Tatlıses'in olduğunu belirtti. Kılıç, "En çok satılan zeytin Kibariye ismini verdiğimiz zeytin. Ondan sonra ise imparator İbrahim Tatlıses adlı zeytin çok satılıyor. ve tabi tartışılmayacak bir sanatı olan Emel Sayın'ın adını verdiğimiz zeytin de en çok satılanlar arasında yer alıyor" dedi.

Küçük Emrah'ta üzüntülü emoji

Kılıç'ın Küçük Emrah ismini verdiği zeytinde yer alan etikette ise fiyatın yanı sıra üzüntülü emoji de yer alıyor. Küçük Emrah isimli zeytinin kilosu 10 TL'den satışa sunuluyor.

Lüks araçların isimleri de var

10 zeytin türü ise lüks araçların isimleri ile satılıyor. Kilosu 15 ile 30 TL arasında değişen araç isimli zeytinlerden en pahalısının kilogram fiyatı 30 TL.

"Yoğun ilgi var"

Kılıç, bu yöntemle insanların zeytine ilgilerini arttırdığını belirterek, kendi işlerinin de arttığını ifade etti. Görenlerin çok şaşırdığını da anlatan Kılıç, "Özellikle gençlerden yoğun bir ilgi var. Gençler görünce hemen fotoğraf çektirip sosyal medya hesaplarında paylaşıyorlar. Biz bunu aktarıyorlar. Bu da tabi bizim çok hoşumuza gidiyor" diye konuştu.

Avrupa şampiyonlarının isimleri de yer aldı

Ömer Kılıç, daha önce ise bu zeytinleri Avrupa Şampiyonu olan Ampute Milli Takımı oyuncularının isimleri ile sattıklarını kaydetti. Milli takımın şampiyonluk sürecinde, bir çok Gazianteplinin bu takımda forma giyen oyuncuların isimlerini taşıyan zeytinleri satın aldığını kaydetti. - GAZİANTEP

Sattığı Zeytinlere Ünlü Sanatçıların Adını Verdi
Sattığı Zeytinlere Ünlü Sanatçıların Adını Verdi
Sattığı Zeytinlere Ünlü Sanatçıların Adını Verdi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title