"Maskeler pahalı" dedi, satın aldığı iç çamaşırından maske yaptı

"Maskeler pahalı" dedi, satın aldığı iç çamaşırından maske yaptı

Zonguldak'ta yaşayan 55 yaşındaki Ömer Ay, koronavirüse karşı ilginç bir yöntem geliştirdi. Ay, maskelerin pahalı olmasından dert yanarak satın aldığı iç çamaşırdan maske yapması görenleri şaşırttı.

04.04.2020 15:10 | Son Güncelleme: 04.04.2020 18:38

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni Koronavirüs tedbirleri kapsamında açıkladığı 'market ve pazar yerleri gibi toplu alanlarda maske takılması zorunla hale geldi' açıklamasının ardındanZonguldak'ın Mithatpaşa Mahallesinde yaşayan 55 yaşındaki Ömer Ay koronavirüse karşı kendi imkanları ile çözüm geliştirdi.

Ay, iç çamaşırdan maske yaparak Korona virüse karşı önlem aldı. Ömer Ay geliştirdiği bu yöntemle mahalle halkının da ilgi odağı oldu. Öte yandan, Ay maskelerin pahalı olduğunu söyledi.

TOPLU ALANLARDA MASKE TAKMAK ZORUNLU HALE GELDİ

Koronavirüs salgını kapsamında ülkemizde pek çok alanda değişiklikler olurken birçok alanda kısıtlamalar getirildi. 4 Nisan Cumartesi günü itibariyle pazar yerleri ve insanların toplu olarak bulunduğu tüm alanlarda maske kullanımı zorunlu hale getirildi. Aksi davranış gösterenlere ise idari ve adli cezai işlemlerin tereddütsüz yapılacağı duyuruldu.

'Maskeler pahalı' dedi, satın aldığı iç çamaşırından maske yaptı

Kaynak: İHA

title