Sapanca'da SGK Merkez Müdürlüğü Binası için İmzalar Atıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Sapanca'da SGK Merkez Müdürlüğü Binası için İmzalar Atıldı

Sapanca'da SGK Merkez Müdürlüğü Binası için İmzalar Atıldı
Bültenler - Haberler | Güncel

Sigorta ile ilgili işlemlerini yaptırabilmek için yıllardır Adapazarı'na gitmekte olan Sapanca'lılar, artık SGK işlemlerini Sapanca'da görebilecek.

Başkan Yılmazer; "Sapanca İçin El Birliği İle İyi Şeyler Yapacağız"

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Sapanca'da şube açıyor. Sapanca Belediyesine ait Eski Belediye Hizmet Binasının zemin katına açılacak olan SGK Sapanca Merkez Müdürlüğünde SSK, Bağ-kur ve Emekli Sandığı ön bilgilendirme işlemleri yaplıacak olup icra ve emeklilik işlemleri Adapazarı Merkez Müdürlüğünde takip edilecektir. .
Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer yapmış olduğu açıklamada; "Göreve geldiğimiz günden bugüne SGK il Müdürümüz Nurten Hanım ile ilçemize bir SGK merkez müdürlüğü açılması konusunda görüşmelerimiz oldu İl Müdürümüz de bizim bu isteğimize olumlu yaklaştı ve birlikte çalışmalar yaptık. Belediyemize ait Eski Belediye Hizmet Binasının zemin katını kendi binaları tamamlanıncaya kadar SGK merkez müdürlüğü olması için tahsis ettik ve bugünde protokolünü yaptık. Sosyal güvenlik kurumu ile işi  olan vatandaşımız Adapazarı'na gidiyordu. En önemlisi zaman kaybediyor, işinin başında duramıyor ya da dükkânını başka birine bırakarak, kapatarak ekonomik anlamda kayıp yaşıyordu. Tüm bunları düşündüğümüzde Sapanca için, Sapanca'lı vatandaşlarımız için böylesi önemli bir konuya çözüm olmaktan son derece memnunuz. Bundan sonra vatandaşımız en küçük bir iş için Adapazarı'na gitmeyecek. Sapanca için elbirliği ile iyi şeyler yapacağız" dedi.

SGK İl Müdürü Nurten Canbasoğlu yapmış olduğu açıklamada; "Öncelikle Belediye Başkanımız Aydın Yılmazer'e Sapanca'da açacağımız SGK merkez müdürlüğü için vermiş olduğu destek için teşekkür ediyorum, tadilatı ve bilgisayar sistemi kurulduktan sonra yakın zamanda merkez müdürlüğümüzün açılışını gerçekleştireceğiz. Müdürlüğümüzde vatandaşlarımız ne zaman emekli olabilirim, sağlık aktivasyonları, iş veren prim borçlarının taksitlendirilmesi, bağ-kur ile ilgili tescil kayıtları, borç alacak durumlarını görme, torba yasanın getirdiği hizmetler ve bunun gibi birçok hizmeti zaman ve para kaybı olmadan ilçelerinde halledebilecek. Sapanca'ya SGK hizmet binası hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Bültenler - Son Dakika Haberleri

Sosyal Güvenlik Kurumu, Adapazarı Merkez, Aydın Yılmazer, Sapanca, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title