Tanju Çolak, Samsun STK'sı ile Aynı Anda 1 Milyon Doları Bozdurdu - Haberler Spor
Haberi Paylaş

Tanju Çolak, Samsun STK'sı ile Aynı Anda 1 Milyon Doları Bozdurdu

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Spor
Tanju Çolak, Samsun STK'sı ile Aynı Anda 1 Milyon Doları Bozdurdu

Aralarında Tanju Çolak'ın da bulunduğu Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonları üyeleri toplam 1 Milyon Doları Türk Lirasına çevirdi.

Aralarında ünlü futbolcu Tanju Çolak'ın da bulunduğu Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu üyesi kalabalık bir grup, Kağıthane'de bir döviz bürosunda toplanıp toplam 1 Milyon Doları Türk lirasına çevirdi. Bu duruma hazırlıksız yakalanan döviz bürosunda yeterince Türk Lirası bulunmadığı için kalabalık, bir süre döviz bürosu çalışanlarının bankadan para getirmesini beklemek zorunda kaldı. Bu sırada ellerinde 1 Dolarlık banknotlar olan bazıları bu parayı ateşe verdi.

DOLARI YAKMAYA GELDİK

"Dolarla dalga geçmeye geldik. Doları yakmaya geldik. Samsunlular bugün ilk çıkışı yapmışlardır." diyen Tanju Çolak, 80 Bin dolar bozdurdu. 341 Bin Türk Lirasını yanında getirdiği çantaya koyan Çolak herkesi dolarlarını bozdurmaya çağırdı.

SAMSUN YİNE İLK ADIMI ATTI

Samsun'un Kurtuluş Savaşında ilk adımın atıldığı şehir olduğunu hatırlatan Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu Başkanı Sezgin Gümüş, konfederasyona üye yaklaşık 200 işadamı ve gönüllünün toplam 1 Milyon Doları Türk Lirasına çevirdiğini açıkladı. Sezgin, "Samsunlular Türkiye'de Dolar'a ilk defansı yapan hemşehri grubudur" dedi.

Demirören Haber Ajansı - Spor Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title