Samsun Barosu Onur Meclisi - Haberler
Haberi Paylaş

Samsun Barosu Onur Meclisi

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Samsun Barosu Onur Meclisi -Samsun Barosu Onur Meclisi Başkanlığına Av. Arif Yılmaz Üney seçildiSAMSUN - Samsun Barosu Onur Meclisi Başkanlığına Av. Arif Yılmaz Üney seçildi.

Samsun Barosu Onur Meclisi

-Samsun Barosu Onur Meclisi Başkanlığına Av. Arif Yılmaz Üney seçildi

SAMSUN - Samsun Barosu Onur Meclisi Başkanlığına Av. Arif Yılmaz Üney seçildi.

23 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen Samsun Barosu Olağanüstü Genel Kurulu'nda kabul edilerek yürürlüğe giren Samsun Barosu Meclis Kurul ve Komisyonları İç Yönetmeliği'nin 15/4-5 maddeleri uyarınca 'Samsun Barosu Onur Meclisi'nin ilk toplantısı ile Onur Meclisi Yönetim Kurulu oluşturuldu.

"İstişareler ve değerlendirmeler yapılacak"

Toplantının açılış konuşmasını yapan Samsun Barosu Başkanı Keram Gürbüz, Onur Meclisinin amacını anlatarak, "Onur Meclisi, belli bir jenerasyonun ve kıdemin üzerindeki meslektaşlarımızın bir araya gelmesinin yanı sıra Samsun Barosu Yönetim Kurulunun ve diğer seçilmiş kurullarının faaliyetleriyle ilgili istişare anlamda değerlendirmelerin yapılacağı, tavsiye kararlarının alınacağı ve meclis üyelerinin 3'te 1'inin diledikleri zaman yine o yönetim kurulunda olağanüstü olarak ta toplantıya çağrılabileceği bir meclistir" dedi.

Gürbüz'ün konuşmasının ardından Onur Meclisi Yönetim Kurulu oluşturuldu. TBB delegelerinin ve Samsun Barosu üyelerin oylarıyla Samsun Barosu Onur Meclisi Başkanlığına Av. Arif Yılmaz Üney seçildi. Başkan Yardımcısı olarak Av. Adnan Aydın ve Sekreter olarak ta Av. Neşe Deniz seçildi.

Seçilmesinin ardından konuşan Üney, bu onurlu görevi onurlu bir şekilde sürdüreceğini söyledi. Onur Meclisi Yönetim Kurulunun belirlenmesinin ardından 2019 yılı Temmuz toplantısı gerçekleştirildi.

Samsun Barosu Onur Meclisi

Samsun Barosu Onur Meclisi

Samsun Barosu Onur Meclisi

Samsun Barosu Onur Meclisi
İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500