Sakarya İl Sağlık Müdürlüğünde Görev Değişimi

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğünde Görev Değişimi

Sakarya İl Sağlık Müdürü Dr.

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğünde Görev Değişimi

Sakarya İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Bektaş 5 yıldır sürdürdüğü il Sağlık Müdürlüğü Görevini Uz. Dr. Murat Alemdar'a devretti.

Müdürlüğün Konferans Salonunda Sağlık Müdürlüğü idarecileri ve personeli ile vedalaşan Dr. Hasan Bektaş, görevini Sağlık Müdürlüğüne atanan Uz. Dr. Murat Alemdar'a devretti.

Makamda, Dr. Hasan Bektaş'a çalışmalarından dolayı Sağlık Müdürlüğü personeli adına Müdür Yardımcısı Dr. Yasin Çatalbaş tarafından plaket takdim edildi. Karşılıklı çiçek takdiminden sonra Dr. Hasan Bektaş yeni göreve başlayan Sağlık Müdürü Uz. Dr. Murat Alemdar'a hayırlı olsun dileklerini iletti ve yeni görevinde başarılar diledi.

İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Murat Alemdar göreve başlaması nedeniyle yayınladığı mesajında şunları belirtti: "Dünyanın en değerli varlığı insan, insanın ise en değerli varlığı şüphesiz ki sağlığıdır. Bu nedenle; halkımıza en iyi, en kaliteli, en etkin sağlık hizmeti vermek ana görevimizdir. Bu görevi gerçekleştirirken, sabır, metanet, özveri ve azami hassasiyetin gösterildiğinin bilinmesi isterim. Hepimizin ortak hedefi olan daha iyi bir sağlık hizmeti sunma yolunda elimizden gelen tüm çabayı sizlerinde değerli görüş ve katkılarıyla gerçekleştirmek ana hedeflerimizdendir. Bütün çabamız, geçmişte ancak hayal edilebilen sağlık hizmetlerini modern tıbbın ve çağın imkanlarını kullanarak layık olduğunuz şekilde sunmak ve bölgede etkin, güvenilir, ulaşılabilir ileri teknolojik donanımlı sağlık kuruluşlarına sahip olmaktır. İlimiz, Bakanlığımızın "Sağlıkta Dönüşüm"programı çerçevesinde yeni projeleri hayata geçirme gayreti içerisindedir. Avrupa Birliği'ne girme sürecinde bulunan Ülkemizdeki sağlık alanındaki gelişmelere paralel olarak, uluslararası akreditasyonun sağlanması hedefi ile İlimizde hizmet kalite standartları kapsamında, çalışmalarımız devam etmektedir. Sağlık alanında hasta ve hasta yakınlarının haklarını koruyan kaliteli, güvenilir, çağımız teknolojisi ile donatılmış sağlık hizmeti sunmanın haklı gurur ve mutluluğu ile hizmet sunumuna devam edeceğiz. İlimiz sağlık kuruluşlarında sadece hastalarımız için değil aynı zamanda çalışanlarımız için ergonomik ortamlar, sürekli eğitim, çalışma barışı, çalışan güvenliği, kalite çalışmaları ve nihayetinde çalışan memnuniyeti ile etkin hizmet sunumu sağlanmaktadır. Buradan yola çıkarak geliştirdiğimiz yönetim ilkemiz; hastalarımızın, halkımızın, çalışanlarımızın ve kamu idaresinin koşulsuz memnuniyetidir Çalışan ve hastaların memnuniyetini ön planda tutup, bilimsel, etik değerlere ve yasal gerekliliklere uygun, güvenilir, hijyenik bir ortamda, uyumlu bir ekip anlayışı ile, çağdaş teknolojiyi takip ederek, sürekli iyileştirme gayreti içerisinde nitelikli sağlık hizmeti verebilmek için bütün çalışmalarımız sürmektedir. Dolayısıyla, motivasyon kaynağımız halkımızın ve tüm çalışanlarımızın söyledikleri memnuniyet ifade eden sözleridir. Tüm sağlık çalışanlarımıza ve halkımıza sağlıklı ve güzel bir hayat dileklerimi sunar çalışmalarınızda başarılar dilerim." - SAKARYA