Sakarya'da Yerel Yönetimler

Sakarya'da Yerel Yönetimler

Adapazarı Büyükşehir Belediyesi Tarafından, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Nedeniyle İlköğretim Öğrencileri Arasında Bu Yıl 7.'si Düzenlenen Geleneksel Suluboya Resim Yarışması Sonuçlandı.

Sakarya'da Yerel Yönetimler

Adapazarı Büyükşehir Belediyesi tarafından, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle ilköğretim öğrencileri arasında bu yıl 7.'si düzenlenen geleneksel suluboya resim yarışması sonuçlandı.

14-15 Nisan tarihleri arasında Atatürk Parkı'nda gerçekleştirilen ve Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisindeki ilköğretim okullarından toplam 680 öğrencinin katıldığı suluboya resim yarışmasında, Emekli Resim Öğretmeni Hüsnü Gürsel, SAÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Tülin Çoruhlu, Emekli Resim Öğretmeni-Ressam Metin Aşoğlu, Emekli Resim Öğretmeni-Ressam Erdal Er, Çizer Osman Suroğlu ve Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Fahri Tuna'dan oluşan seçici kurul, 3 ayrı kategorideki 680 eseri değerlendirerek sonuçları belirledi.

Değerlendirmeye göre, ilköğretim 1, 2 ve 3. sınıflar kategorisinde, SAÜ Vakıf Koleji öğrencisi Elifnaz Özen birinci, aynı okuldan Birsu Demirkol ikinci, Özel Şahin İlköğretim Okulundan Gekçenur Akkuş üçüncü oldu.

4 ve 5. sınıflar kategorisinde Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu'ndan Merve Güneş birinci, SAÜ Vakıf Koleji'nden Şevval Yılmaz ikinci, Atatürk İlköğretim Okulu'ndan Melike Öz üçüncü olurken, 6, 7 ve 8. sınıf kategorisinde ise SAÜ Vakıf Kolevi'nden Betül Ür birinci, aynı okuldan Erva Seviç ikinci, Ahmet Akkoç İlköğretim Okulu'ndan da Gülşah Çokcan üçüncü oldu.

Yarışmasının ödülleri, 20 Nisan 2007 Cuma günü 11.00'de AKM Sergi Salonu'nda açılacak olan serginin ardından verilecek.

(İÇ-AK)

16.04.2007 19:39 TSİ