Haberler

Mersin'de hasta yakınlarının muştalı saldırısına uğrayan doktor canını zor kurtardı: Güvenlik görevlileri olmasa ağzımız yüzümüz dağılacaktı

Abone Ol

Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne havale şüphesiyle getirilen hastanın yakınları, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ali Tunç'a muştayla saldırmak istedi. Arbede sonucunda 2 güvenlik görevlisi hafif şekilde yaralandı. Gözaltına alınan 2 şüpheliden birine ev hapsi verilirken diğeri adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı. Tunç, "Güvenlik görevlileri olmasa ağzımız yüzümüz dağılacaktı." dedi.

Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne havale şüphesiyle getirilen hastanın yakınları Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ali Tunç'a muştayla saldırmak istedi. Araya giren güvenlik görevlileri ile hasta yakınları arasında arbede yaşandı. 2 güvenlik görevlisi de hafif şekilde yaralandı. Dr. Ali Tunç, "Güvenlik görevlileri olmasa ağzımız yüzümüz dağılacaktı. Sağlıksız ortamda sağlık hizmeti olmaz" dedi. Gözaltına alınan 2 şüpheliden birine ev hapsi verilirken diğeri adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı.

KÜFREDİP TEHDİTTE BULUNDU

Mersin Şehir Araştırma ve Eğitim Hastanesi'nde geçtiğimiz perşembe günü akşamı çocuk acilde havale şüphesiyle getirilen çocuğa Hekimler Birliği Sendikası Mersin Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi de olan Dr. Ali Tunç, müdahale etti. İddiaya göre, çocuğun bir yakını doktor Tunç'a "Onu iyileştirmezseniz" diyerek küfredip tehditte bulundu. Bunun üzerine doktor hasta yakınlarının dışarı çıkartılmasını istedi.

MUŞTAYLA SALDIRMAYA ÇALIŞTI

Güvenlik görevlilerinin müdahale ettiği hasta yakınlarından biri doktora omuz attı, bir genç de eline muşta takıp saldırmak istedi. Yaşanan arbede sırasında 2 güvenlik görevlisi hafif şekilde yaralandı. Hasta yakınları çocuklarını alarak hastaneden ayrılırken doktor ve güvenlik görevlilerinin şikayeti üzerine soruşturma başlatıldı. Olayla ilgili hasta yakını olduğu belirlenen O.Ç. ile B.C., gözaltına aldı. İki şüpheli, ifadelerinin ardından nöbetçi mahkemeye sevk edildi. B.C.'ye ev hapsi cezası verilirken O.Ç. de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

"GÜVENLİK GÖREVLİLERİ OLMASA AĞZIM YÜZÜM DAĞILACAKTI"

Olay sonrası Tabipler Odası, Hekim Birliği, Hekim Sen, SES, Tabip Sen, Genel Sağlık İş ve Birlik Dayanışma Sendikası ortak basın açıklaması sonrası bir gün iş bıraktı. Olayın şokunu atlatamayan Dr. Ali Tunç, saldırıdan güvenlik görevlilerinin araya girmesiyle kurtulduğunu söyledi. Hasta yakınlarının tehdit ve hakaretlerinin ardından dışarı çıkartılmasını istediğini belirten Dr. Tunç, "Hastaya müdahale ederken biri 'Onu iyileştirmezseniz eğer' diyerek tehdit ve hakaretlerde bulundu. Bir genç de zorluk çıkarmaya başlayınca dışarı çıkarılmasını istedim. Biri üstüme yürüyerek omuz attı, sonrasında ise yanındaki genç eline muşta takarak saldırmaya çalıştı. Eğer güvenlik görevlileri olmasa ağzım yüzüm dağılacaktı, belki de daha büyük bir tahribat oluşacaktı. Her kamu kuruluşunda olan x-ray cihazları hastanelerde de artık olmalı. Sağlıksız ortamda sağlıklı hizmet vermek mümkün değil" dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Sağlık

Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ali Tunç Mersin 3. Sayfa Sağlık Güncel Haberler

Yorumlar (1)

Only:

Doktorların hatası var. Doktorlar ilgilenmediği için vatandaş sinirlenip tepki veriyor. Sağlık bakanlığı tarafından doktorların uyarı uyarılması gerekiyor.

Cevap Yaz40Yayından Kaldır
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title