Haberler

Memorıal’dan Aıds İle Mücadeleye Destek

Güncelleme:

AIDS'e 100'de Yüz Pozitif Negatif Yaklaşımlar Fotoğraf Sergisi Memorıal'da…

Toplumu bilinçlendirmek ve sağlıklı nesiller yetişmesine katkıda bulunmak amacı ile yıllardır spor, kültür ve sanata verdiği destek ile ön plana çıkan Türkiye'nin önde gelen sağlık kuruluşlarından Memorial Sağlık Grubu, bu kez de "AIDS'e 100'de Yüz Pozitif Negatif Yaklaşımlar" sergisi ile önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor.

Memorial Şişli Hastanesi, Türkiye'de sanat, spor, moda ve medya dünyasından pek çok ünlü ismin de destek verdiği "AIDS'e 100'de yüz pozitif negatif yaklaşımlar fotoğraf sergisi"ne ev sahipliği yapacak.

2007 yılından bu yana her yıl sanat dünyasından önemli isimlerin bir araya gelerek AIDS'i kendi tarzlarında yorumladıkları sergi; AIDS ile ilgili toplumdaki yaygın fakat yanlış inanışları ortaya koymak, yanlış yargıları kırmak, hastalıktan korunma yollarını kamuoyu ile paylaşmak, kitleleri bilinçlendirirken, hassasiyeti artırarak konu ile ilgili farkındalık yaratmayı hedefliyor.

Sergi 3 Ocak'ta Memorial'da

Bu yıl 100 ünlü ismin gönüllü olarak destek verdiği, sanat yönetmenliğini Kenan Bahadır Derre'nin ve genel koordinatörlüğünü ise Zuhal Ceran'ın üstlendiği AIDS e karşı pozitif negatif yaklaşımlar sergisi, 3 Ocak'tan itibaren 1 ay boyunca Memorial Şişli Hastanesi Lobi katında gezilebilecek.

Prof. Dr. Bingür Sönmez de "AIDS'e 100'de Yüz Pozitif Negatif Yaklaşımlar Sergisi"için poz verdi

3 Ocak 2011 Pazartesi günü Memorial Şişli Hastanesi lobi katında gerçekleştirilecek sergi açılışına; pek çok ünlü isim katılacak. Sergide ayrıca Türkiye'nin en ünlü kalp cerrahı Memorial Şişli Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bingür Sönmez'in de bir fotoğrafı yer alıyor

Ünlü isimler projeye destek veriyor

2007 yılından bu yana Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Türkiye Ofisi (UNFPA)ve H&M tarafından desteklenen, sanat yönetmenliğini Kenan Bahadır Derre'nin üstlendiği "Bir Gençlik Hikâyesi" konsepti ile başlayan proje; bu yıl Boom Fotoğraf Prodüksiyon Şirketi stüdyolarında, moda fotoğrafçısı Ersoy Alap tarafından görüntülendi. Sanat Yönetmeni Kenan Bahadır Derre'nin başlattığı ve UNFPA ile ortak yürütülen projenin kurumsal kimlik ve diğer tüm tasarım çalışmalarını Aykut Genç gerçekleştirdi. 2010 yılında yine fark yaratan fotoğraf sergisi serisine "Pozitif Negatif Yaklaşımlar" adıyla yeni bir halka daha eklendi.

Sergiye katılan ve projeye destek veren ünlü isimler arasında; Ayşegül Aldinç, Bedük, Bennu Yıldırımlar, Beste Bereket, Billur Kalkavan, Prof Dr Bingür Sönmez, Cem Özer, Ceynur, Çağla Kubat, Dolunay Soysert, Ege, Ebru Destan, Ece Uslu, Erkan Can, Ezgi Mola, Faik Ergin, Emel Yalçın, Fatoş Kabasakal, Feride Çetin, Fettah Can, Gece, Gökhan Türkmen, Gürgen Öz, Hepsi, Korhan Saygıner, Lale Cangal, Lale Mansur, Leman Sam, Nurseli İdiz, Okan Karacan, Özge Özder, Özgür Masur, Mercan, Merve Sevi,

Metin Uca, Meyra, Sarp Apak, Seda Akman, Selma Ergeç, Sibel Tüzün, Sümer Ezgü, Şebnem Özinal, Şebnem Bozoklu, Şenay Gürler, Tanju Çolak, Taşkın Sabah, Teoman Topcu, Vildan Atasever Hacıoğlu, Yonca Lodi, Zeynep Eronat, Zuhal Topal gibi isimler yer aldı ve AIDS konusunda bilinçli olmanın yollarını kendi tarzlarında tanımladılar.

PROGRAM:

Tarih: 3 Ocak 2011 Pazartesi

Saat: 12.30

Yer: Memorial Şişli Hastanesi Lobi Katı

Kaynak: Bültenler / Sağlık

Haberler

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel çalışanları tarafından dövüldü

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel çalışanları tarafından dövüldü

Özgür Özel'den Cumhurbaşkanlığı sorusuna net cevap: Tek hedefim CHP'nin iktidar olduğu gece partinin genel başkanı olmak

Özgür Özel'den Cumhurbaşkanlığı sorusuna net cevap: Tek hedefim CHP'nin iktidar olduğu gece partinin genel başkanı olmak

2 çocuk annesi boğazı kesilerek katledildi! 3 altın bilezik için öldürmüş

2 çocuk annesi boğazı kesilerek katledildi! 3 altın bilezik için öldürmüş

Bakmadan Geçme

KURBAN BAYRAMINA KAÇ GÜN KALDI 25 MAYIS 2024: Kurban bayramı ne zaman, hangi tarihe denk geliyor? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 25 Mayıs Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? 25 Mayıs hangi burç? 25 Mayıs'ta doğanlar hangi burç oluyor? 25 Mayıs tarihi hangi burç olur? 25 MAYIS BİM AKTÜEL ÜRÜNLER KATALOĞU! Bu hafta BİM'de neler var, hangi ürünler geldi? Okulların Kapanmasına Kaç Gün Kaldı (SAYAÇ)? 25 Mayıs Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 25 Mayıs dün gece deprem mi oldu? Bugün hangi sınav var? Bugün ne sınavı var? 25 Mayıs Cumartesi hangi sınav yapılacak? İşte ÖSYM Sınav Takvimi Steam çöktü mü? 25 Mayıs Cumartesi Steam sorun mu var? Galatasaray'da seçim ne zaman, seçim bugün mü? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 25 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 25 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 Yeni eğitim müfredatı onaylandı mı? Talim ve Terbiye Kurulu müfredatı onayladı mı? 25-26 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! #128680 25-26 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi!
Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title