Sağlık-sen, Tam Gün Yasa Tasarısı'ndan Memnun

Sağlık-sen, Tam Gün Yasa Tasarısı'ndan Memnun

Sağlık-sen Genel Başkanı Mahmut Kaçar, Tam Gün Yasa Tasarısı'nda Sağlık Çalışanlarının Beklediği Müjdeler Bulunduğunu Söyledi.

Sağlık-sen, Tam Gün Yasa Tasarısı'ndan Memnun

Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Kaçar, Tam Gün Yasa Tasarısı'nda sağlık çalışanlarının beklediği müjdeler bulunduğunu söyledi.

Sağlık-Sen Malatya Şubesi tarafından Reyyan Düğün Salonu'nda düzenlenen etkinliğe katılan Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Kaçar, yaptığı konuşmada, "Ülkemizin değerlerini yükselterek sendikacılık yapıyoruz. Sağlıkta dönüşümün başarılı olması için sağlık çalışanlarının özlük haklarının ve çalışma koşullarının düzeltilmesini istemiştik. Hükümetimizle çok yakın diyalog içine girdik. Tam Gün Yasası ile ilgili olarak bir taslak yayınlandı. Bu taslağın hazırlanmasında Sağlık-Sen'in ciddi emeği olmuştur.

Özelikle yardımcı sağlık personelinin, yardımcı hizmetlerdeki personelin döner sermayenin yüzde 150 ile sınırlandırılmasından kaynaklanan çok büyük sıkıntıları vardı. Yeni taslakla birlikte bu oranın yüzde 50 arttırılmasıyla ilgili bir madde konulmuştur. Taslaktaki bir diğer müjde de genel hizmetler ve genel hizmetlerdeki yardımcı arkadaşlarımızın nöbet parasından yeni dönemde faydalanacak olmasıdır. Taslaktaki üçüncü müjde ise, yeni taslakta nöbet ücretleri 2 kat arttırılmıştır. Bu çok önemli bir açılımdır" dedi.

Sağlık-Sen Malatya Şube Başkanı Abdullah Yakut ise, Malatya'da üye sayılarının bini aştığını belirterek, amaçlarının çalışanların ekonomik ve sosyal haklarını korumak olduğunu kaydetti.

Sağlık çalışanlarından Mehtap Baydoğan da, ebelerin yaşadığı sorunların çözümlenmesi, maaşların yeteri düzeye çıkartılması gerektiğini söyledi.

Etkinlikte, Malatya Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Vahap Boztepe ile Sosyal Hizmetler İl Müdürü Murat Konan'a çalışanlarına yönelik duyarlı çalışmalardan dolayı teşekkür plaketi verildi. Etkinliğe Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Kaçar, Sağlık İl Müdürü Hacı Bayram Zengin, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Murat Konan, Malatya Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Vahap Boztepe, sağlık kuruluşları yöneticileri ile sağlık çalışanları katıldı.

(BK-CC-CC-Y)

Kaynak: İHA