Rus uçağının yangın bölgesine metrelerce yüksekten bıraktığı su yere ulaşamadan buharlaştı - Haberler
Haberi Paylaş

Rus uçağının yangın bölgesine metrelerce yüksekten bıraktığı su yere ulaşamadan buharlaştı

Haberler.com - Haberler | Güncel

Alevlerin yuttuğu Muğla ve Antalya'da yangın söndürme çalışmaları devam ederken, bölgedeki Rus uçaklarından birinin metrelerce yüksekten bıraktığı suyun yere inmeden havada buharlaştığı görüldü. Vatandaşlar tarafından kaydedilen o görüntüler sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı.

Son 7 günde Türkiye'nin birçok ilinde aynı anda başlayan 170'den fazla yangının çoğu söndürülürken Antalya ve Muğla'da alevler halen kontrol altına alınamadı. Yanan bölgelerde ekiplerin mücadelesi devam ederken alevlere müdahalede yangın söndürme uçaklarının yetersizliğiyle ilgili tartışmalar devam ediyor.

Başta Rusya olmak üzere pek çok ülkeden yangınlara müdahale etmek üzere ekipler gönderildi. Rusya'dan 11 uçak, İspanya'dan 2 ve Hırvatistan'dan da 1 uçak bölgedeki yangınlara müdahale için gönderilirken skandal bir görüntüyü vatandaşlar kaydetti. Rusya'dan kiralanan uçaklardan biri olduğu tahmin edilen büyük bir yangın söndürme uçağının deposundaki suyu yangın bölgesine metrelerce yüksekten bıraktığı görüldü. Gökyüzüne bırakılan su havaya karışarak buhar oldu. Nerede ve ne zaman yaşandığı bilgisine ulaşılamayan skandal görüntüleri bir vatandaş kaydetti.

ŞAŞKINLIKLARINI GİZLEYEMEDİLER

Görüntüyü çeken vatandaşların, uçağın çok yüksek bir seviyeden yere su bırakması karşısında yaşadığı şaşkınlık ve "Bıraktı ya bu suyu, nereye inecek? Allah Allah..." sözleri videoya yansıyor.

YÜCELİŞ: KİRALIK UÇAKLARLA KOLAY KOLAY SÖNDÜRÜLEMEZ

Öte yandan kayyum öncesi Türk Hava Kurumu'nda 10 yıl boyunca maaş ve prim almadan gönüllü olarak yöneticilik yapan Emekli Hava Albay Vasıf Yüceliş, kiralık uçaklarla yangınların söndürülemeyeceğini belirterek sunları söylemişti: "Yangınlar ne kadar uzarsa o kadar para alacak kiralık firmalar. O nedenle yangınlar kiralık uçaklarla kolay kolay söndürülemez. Uçaklar yerli olsaydı cansiperane bir şekilde bu yangınlar söndürülürdü. Şirket gözüyle bakınca yangın devam ettiği müddetçe para kazanan şirket yangını kolay kolay söndürmez."

Rus uçağının yangın bölgesine metrelerce yüksekten bıraktığı su yere ulaşamadan buharlaştı
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (15)
Ahmet Korkmaz:Adamlar yangınla mücadele edenlerin içme suyunu çöpe atmış, kiraladığımız uçaklar suyu havaya atmış cokmu
Sinan Atakan:10 yıl bedava yöneticilik yapmış ve de kurum batmış. Demek ki baştan sona yanlış. Arka planı bilen varsa açıklasın.
aysegul cabbar :otellere bir kaç günlüğüne gelen extracılar gibi tabakları tek tek götürürler insanlar ne kadar vicdansız
500