RTÜK, Hasan Can Kaya'nın Konuşanlar programı için harekete geçti - Haberler Magazin
Haberi Paylaş

RTÜK, Hasan Can Kaya'nın Konuşanlar programı için harekete geçti

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Exxen'de yayınlanan Hasan Can Kaya'nın Konuşanlar programı hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu. Son olarak konuğunun ailesine ettiği küfürle gündem olan Hasan Can Kaya'nın sunduğu programla ilgili RTÜK Başkanı Şahin, "Defalarca uyarmamıza rağmen gerekli tedbirlerin alınmadığını görüyoruz" dedi.

Son olarak programına katılan bir genç kızın ailesine ettiği küfür ile gündeme gelen Hasan Can Kaya'nın Konuşanlar programı için Radyo ve Televizyon Üst Kurulu harekete geçti. Konuyla ilgili açıklama yapan RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, program hakkında inceleme başlatıldığını açıkladı.

Şahin açıklamasında, ''Türk aile yapısına ve ahlâkına uygun olmayan diyalogların geçtiği "Konuşanlar" isimli program için platformu defalarca uyarmamıza rağmen gerekli tedbirlerin alınmadığını görüyoruz. Üst Kurul toplantısında karara bağlanmak üzere söz konusu programa ilişkin inceleme başlatılmıştır.'' ifadelerine yer verdi.

RTÜK, Hasan Can Kaya'nın Konuşanlar programı için harekete geçti

Gazeteci Nihat Genç ile komedyen Hasan Can Kaya konuğunun ailesine ettiği küfür nedeniyle tartışmıştı. Kaya, Twitter'dan paylaşım yaparak kendisini eleştiren Genç'i arayarak tepki göstermişti.

Twitter hesabından Hasan Can Kaya'nın Exxen'de yayınlanan Konuşanlar programında bir kesiti paylaşan Genç, "Yokluk, sefalet, sapıklık diplerde... Gençler galiba para için makul yollardan geçinecek fikir, akıl, ürün bulamıyor ve zıpırın biri seyircinin yüzüne ana avrat düz gidip ekmeğini kazanıyor! Adına da mizah demiş, seyirci de mazoşist, para verip kendine küfür ettiriyor" ifadelerini kullanmıştı.

Paylaşımından saatler sonra yeni bir paylaşım daha yapan gazeteci, Hasan Can Kaya'nın kendisini aradığını ve çıkan tartışmada küfürleştiklerini ileri sürmüştü. Genç, Kaya ile geçen telefon görüşmesini de şu sözlerle anlattı: "Biraz önce attığım tweet üzerine Hasan Can Kaya aradı. Lafı 'bana böyle diyemezsin'e getirdi. Ben de ona 'seyircinin anasına küfür hiçbir gelenekte yoktur' dedim. Efelenip pişkinliğinde ısrar edince, küfür öyle değil böyle edilir deyip yapıştırdım."

RTÜK, Hasan Can Kaya'nın Konuşanlar programı için harekete geçti

Abdullah Karlıdağ
Haberler.com Haberler.com - Magazin Haberleri
Haberler.com - Magazin Haberleri

Radyo Ve Televizyon Üst Kurulu, Hasan Can Kaya, Rtük, Magazin, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (33)
Umut Ozak:Asil bunlari izleyenlere gidip para verenlere zeka testi yapacaksin Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
Emir Dinibütün:Buradan RTÜK e sesleniyorum. Sanane ulan sanane istemeyen izlemez! Kazık kadar 18 yazıyor bilinçli analar babalar izletmesin veletlerine. Sanki hiç duymadığımız şeyler, dedikleri. Cevap Yaz 133 57 Yayından Kaldır
Ahmet AKGÜL:bunlar yüzüne belalar başımıza yağıyor.. bu edepsizler cezasız mı kalacak? Cevap Yaz 57 168 Yayından Kaldır
Tüm 33 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title