Romanyalı Heyetten Akşehir'e Ziyaret - Haberler
Haberi Paylaş

Romanyalı Heyetten Akşehir'e Ziyaret

Romanyalı Heyetten Akşehir'e Ziyaret
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Romanya’nın köklü ve büyük üniversitelerinden Babeş Bolyai Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ioan-Aurel Pop ve beraberinde heyet, Selçuk Üniversitesi (SÜ) Akşehir İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Dekanı Prof. Dr. Fehmi Karasioğlu'nu ve Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya'yı ziyaret etti.

Romanya'nın köklü ve büyük üniversitelerinden Babeş Bolyai Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ioan-Aurel Pop ve beraberinde heyet, Selçuk Üniversitesi (SÜ) Akşehir İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Dekanı Prof. Dr. Fehmi Karasioğlu'nu ve Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya'yı ziyaret etti.

Romanya'nın köklü ve büyük üniversitelerinden Babeş Bolyai Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ioan-Aurel Pop ve beraberindeki Babeş Bolyai Üniversitesi Türkoloji Çalışmaları Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Tahsin Gemil ve Babeş Bolyai Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Calin Falezeu ile birlikte SÜ Akşehir İİBF Dekanı Prof. Dr. Fehmi Karasioğlu'nu ziyaret ederek, Türkoloji çalışmalarına katkılarından dolayı teşekkür etti.

Romanya Babeş Bolyai Üniversitesi tarafından 2009 yılında Akşehir İİBF Dekanı Prof. Dr. Fehmi Karasioğlu'nun katkılarıyla kurulan Türkoloji Enstitüsü hakkında Enstitü Başkanı Prof. Dr. Tahsin Gemil bilgiler verdi. Prof. Dr. Gemil bu güne kadar Türkoloji alanında 18 ders açarak ve 6 tez yazarak Türkoloji alanına bulundukları katkılardan bahsetti.

Rektör Prof. Dr. Ioan-Aurel Pop ise Selçuk Üniversitesi gibi köklü ve büyük bir üniversite ile işbirliği içinde olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek ileride iki üniversite arasındaki ilişkileri en üst düzeye çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Ayrıca bir tarih Profesörü olan Prof. Dr. Pop, Akşehir'in ve Konya'nın tarihi dokusundan oldukça etkilendiğini söyledi.

Rektör ve beraberindeki heyet, Selçuk Üniversitesi Akşehir Meslek Yüksekokulu'nda öğretim elemanları ile yapılan toplantının ardından Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya'yı makamımda ziyaret etti. Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Akkaya, misafirlerine Nasreddin Hoca'nın ters çalışan saati ile Akşehir Belediyesi Kültür yayınlarından armağan etti.

Akşehir'in tarihi ve turistik bölgelerini gezen heyet, Nasreddin Hoca Türbesi'ni de ziyaret etti. Heyet daha sonra Selçuk Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel ile iki üniversite arasında imzalanacak anlaşmalar için ilçeden ayrıldı. - KONYA

Romanyalı Heyetten Akşehir'e Ziyaret

Romanyalı Heyetten Akşehir'e Ziyaret

Romanyalı Heyetten Akşehir'e Ziyaret

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Selçuk Üniversitesi, Fehmi Karasioğlu, Salih Akkaya, Akşehir, Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title