Putin Yabancı Birliklerin Suriye'yi Terk Etmeleri Gerek
Haberler » Güncel » Putin Yabancı Birliklerin Suriye'yi Terk Etmeleri Gerek - Haber

Putin Yabancı Birliklerin Suriye'yi Terk Etmeleri Gerek

Putin Yabancı birliklerin Suriye'yi terk etmeleri gerekSiyamend Kaçmaz Moskova, 18 Mayıs (DHA) - Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad'ı Suriye ordusunun terörle mücadeledeki başarıları nedeniyle kutladı ve yabancı birliklerin ülkeyi terk etmeleri gerektiği...

Putin Yabancı birliklerin 'yi terk etmeleri gerek


Siyamend Kaçmaz Moskova, 18 Mayıs (DHA) - Rusya Devlet Başkanı , Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad'ı Suriye ordusunun terörle mücadeledeki başarıları nedeniyle kutladı ve yabancı birliklerin ülkeyi terk etmeleri gerektiği uyarısı yaptı.


Esad ile bir araya gelen Putin, Suriye'deki istikrarın iyiye gittiğini belirterek, Teröristler kilit noktalarda silahlarını bıraktılar ve bu onların Şam çevresindeki hareketlerinin durmasını sağladı. Bu durum Suriye krizinin siyasi sürecinin kapılarını açıyor dedi.


Esad da görüşmedeki konuşmasında, Şam'ın siyasi süreci desteklediğini söyledi ve Astana ile Soçi'de düzenlenen Suriye Kongresi'nin başarılarına dikkat çekti. Suriyeli lider, siyasi sürecin teröristlerle mücadeleye paralel olarak gitmesi gerektiğini belirtti.


Rus ajansı Ria Novosti'de yer alan habere göre, Esad Suriye'nin anayasası üzerinde çalışacak olan Anayasa Komitesi'nin oluşturulması için BM'ye temsilcilerini gönderme kararını doğruladı.


Rusya bu kararı olumlu karşıladı ve Soçi'de aylar önce gerçekleşen Suriye halkı kongresi sırasında varılan anlaşmalar da dahil olmak üzere her türlü desteği vereceğine söz verdi.

Kaynak: DHA

Haber Videosu

: Putin Yabancı Birliklerin Suriye'yi Terk Etmeleri Gerek

Manşet

Haberler