Putin: Trump ile Görüşmenin Ses Kaydı Dökümünü Yayınlamaya Hazırız
BBC

Putin: Trump ile Görüşmenin Ses Kaydı Dökümünü Yayınlamaya Hazırız

Rusya Devlet Başkanı Putin, gizli bilgileri Rusya'yla paylaşmakla suçlanan ABD Başkanı Trump'ın Rusya ile yaptığı görüşmenin ses kaydı dökümünü yayınlamaya hazır olduklarını söyledi.

Putin: Trump ile Görüşmenin Ses Kaydı Dökümünü Yayınlamaya Hazırız

ABD Başkanı Donald Trump'ın Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Rusya'nın ABD Büyükelçisi Sergey Kislyak ile gerçekleştirdiği görüşme sonrasında Amerikan medyası Trump'ın bazı gizli bilgileri Rusya'yla paylaştığını yazmıştı. Beyaz Saray'dan habere yalanlama gelirken, Trump twitter'dan bazı bilgileri paylaştığını doğrulamıştı.

Konuyla ilgili bir açıklama da Rusya Devlet Başkanı Putin'den geldi. Putin, Trump'la yapılan görüşmenin ses kaydı dökümünü yayınlamaya hazır olduklarını söyledi.

"TRUMP HERHANGİ BİR SIR VERMEDİ"

İtalya Başbakanı Paolo Gentiloni ile Rusya'nın Soçi kentinde düzenlediği basın toplantısı sırasında konuşan Putin, Trump'ın Rusya'ya herhangi bir sır vermediğini söyledi ve ABD'li siyasetçilerin içlerini rahatlatacaksa görüşmenin ses kaydını yayınlamaya hazır olduklarını açıkladı.

İki üst düzey ABD yetkilisi, bir müttefik devlet tarafından Rusya'yla paylaşılmaması kaydıyla ABD'ye verilen ve ABD'nin uçaklarda elektronik cihaz yasağı uygulamasına yol açan gizli bir istihbarat bilgisini Rusya ile paylaşmakla suçlamıştı.

BBC