Haberler

Ürdün Dışişleri Bakanı ve FKÖ Yürütme Komitesi Sekreteri Filistin Gerilimini Görüştü

Son Güncelleme:
Abone Ol

Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi, Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Yürütme Komitesi Sekreteri Hüseyin eş-Şeyh ile işgal altında tutulan Filistin topraklarındaki gerilime son vermek için sarf edilen çabaları görüştü.

Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi, Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Yürütme Komitesi Sekreteri Hüseyin eş-Şeyh ile işgal altında tutulan Filistin topraklarındaki gerilime son vermek için sarf edilen çabaları görüştü.

Ürdün Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Safedi ile Şeyh, Filistin ile Ürdün arasında süregelen koordinasyon ve istişare süreci çerçevesinde, başkent Amman'da bir araya geldi.

Görüşmede, "işgal altındaki Filistin topraklarındaki gerilime son vermek, iki devletli çözüme uygun adil ve kapsamlı bir barışa ulaşmak için ciddi ve etkili müzakereleri yeniden başlatmak başta olmak üzere, gerçek bir siyasi ufuk oluşturulması adına sarf edilen çabalar" ele alındı.

İsrail'in, barışa ulaşma şansını baltalayan yasadışı uygulamalarına son vermesi gerektiği vurgulanan görüşmede, Safedi ile Şeyh, çatışmayı iki devletli çözüm temelinde çözmek için gerçek bir adım atılması gerektiği uyarısında bulundu.

Açıklamada, FKÖ yetkilisi Şeyh'in, Ürdün'e varış tarihi ve ziyaret süresine ilişin bilgiye yer verilmedi.

İşgal altındaki Batı Şeria'da yer alan belde ve köyler, birkaç aydır bölgedeki Yahudi yerleşimcilerin yanı sıra İsrail güçlerinin yoğun baskınları ve saldırıları sonucu tırmanan gerilime sahne oluyor.

Kaynak: AA / Politika

Filistin Ürdün Politika Haberler

Bakmadan Geçme

CUMARTESİ GÜNÜ ECZANELER AÇIK MI? 2 Aralık 2023 Eczane çalışma saatleri! Tesla Cybertruck Türkiye fiyatı ne kadar, belli oldu mu? Cybertruck özellikleri neler, içi nasıl? Yalı Çapkını YENİ BÖLÜM (48. BÖLÜM) İZLE! Yalı Çapkını yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Ümit Özdağ hakkında neden soruşturma başlatıldı? Porshce CEO'su Nazif Mehmet Yazıcı kimdir? 2 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Amardeep Anand kimdir? MasterChef Şef Amardeep Anand kaç yaşında, nereli, mesleği ne? 2 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Ağustos 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 2 Ağustos Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 2 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 2 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 4 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 4 Aralık Pazartesi burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? 2 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title