Haberler

Ülkü ocakları Ayyüce Türkeş'i pankartla protesto etti: Adana'da ihanete geçit yok

Güncelleme:

Mhp'nin kurucusu Alparslan Türkeş'in kızı ve İYİ Parti Adana Milletvekili Ayyüce Türkeş partisi tarafından Adana büyükşehir belediye başkan adayı olarak ilan edildi. Ancak Adana Ülkü Ocakları Türkeş'in adayllığını "Adana'da ihanete geçit yok" yazılı bir pankartla protesto etti.

"İHANET" İFADESİNİ ÇEVRELEYEN OK DİKKAT ÇEKTİ

Ayyüce Türkeş'in "Adana'nın hakkı daha fazlası" yazılı pankartının yanına astıkları pankartta "ihanet" kelimesini çevreleyen ok işareti Ayyüce Türkeş'i gösteriyor.

Ülkü ocakları Ayyüce Türkeş'i pankartla protesto etti: Adana'da ihanete geçit yok

ALPARSLAN TÜRKEŞ'İN SÖZÜNE DE YER VERDİLER

Pankartta ayrıca Alparslan Türkeş'in, "Dalından kopan yaprağın akıbetini rüzgar tayin eder!" sözüne de yer verildi.

Ülkü ocakları Ayyüce Türkeş'i pankartla protesto etti: Adana'da ihanete geçit yokİYİ Parti Adana Milletvekili Ayyüce Türkeş.

AYYÜCE TÜRKEŞ KİMDİR?

Milliyetçi Hareket Partisi'nin kurucusu Alparslan Türkeş' in kızı olan Ayyüce Türkeş 2 Ekim 1977'de Ankara'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara'da tamamlayan Türkeş, yüksek öğrenimini sırasıyla Bilkent Üniversitesi'nde Ekonomi, Bilgi Üniversitesi'nde MBA alanında tamamladı. Marmara Üniversitesi'nde Bankacılık alanında doktora eğitimi aldı.

Türkeş, 2012-2023 yılları arasında ABD'nin finans merkezi olan New York'ta kariyerine devam etti. 2012 yılında bilgisayar mühendisi Egemen Taş ile evlenen Türkeş, iki kız çocuğu annesi. Ayyüce Türkeş 2023 seçimlerinde İYİ Parti'den Adana milletvekili seçildi. Türkeş'in ağabeyi Tuğrul Türkeş de AK Parti listelerinden Ankara milletvekili olarak seçildi.

Erdem Aksoy
Haberler.com - Politika

Alparslan Türkeş İYİ Parti Adana MHP Politika Güncel Haberler

500

Yorumlar (58)

Perwer:

Ülkü ocakları denilen Fitne ocakları ortadan kaldırılmalı.

759
678
yanıtYanıtla
Umut Yağcı:

Sizden büyük fitneci mi var

yanıt378
yanıt388
birgörüş:

ülke ocakları vatan hainlerinin korkulu rüyasıdır.

yanıt427
yanıt498
Heyy Heyyy:

Ülkücünün duruşu yok fiyatı vardır . .

yanıt490
yanıt221
sade vatandaş:

rahmetli Ozan Arif defnedilirken milliyetçi geçinen türkücü bozuntusuna konser verdirenler bunlara itibar edenler muteber değillerdir Atatürkün kurmuş olduğu bu Cumhuriyete karşı olanlarla iş tutanlardan anca istepne milliyetçisi,ülkücüsü olur

yanıt193
yanıt73
Perwer:

Bir görüş ve umut yağcı isimli kişiler: elhamdülillah ben herhangi 1 Ocak’a vs bağlı değilim. Tek bağlı bulunduğum Yer Türkiye’dir. Ülkü ocakları fitne ve menfaat yuvalarından başka bir şey değil. Yıllardır Vatan Vatan deyip ayrımcılıkdan başka bir şey yapmadılar.

yanıt214
yanıt109
sade vatandaş:

hayatta başkalarına istepne, koltuk değneği olmaktan kötü bir şey yoktur

yanıt204
yanıt43
Oğuz Çelik:

Mhp Türkeş'in Çizgisinden ayrılmıştır

553
271
yanıtYanıtla
Tolga Tplg:

Tamam söylerim mhp ye. Neden hain chp karşı olduğu için mi?

yanıt0
yanıt1
Yorumcu Davut :

chp de atatürkün çizgisinden ayrıldı ama seçmene anlat bunu.

yanıt4
yanıt1
Tüm 58 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title