Haberler

Türkiye'nin En Büyük Kardeşlik Sofrası Başakşehir'de Kuruldu

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Birileri kendi doğrularını dayatırsa, kendi politikalarını dikte ederse o zaman anlaşma olmaz, o zaman milletin dediği olur" dedi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Birileri kendi doğrularını dayatırsa, kendi politikalarını dikte ederse o zaman anlaşma olmaz, o zaman milletin dediği olur" dedi.

Başakşehir Belediyesi'nin her yıl binlerce vatandaşını buluşturduğu Sular Vadisi iftarı 40 bin kişiyi aynı sofrada buluşturdu. On binlerce vatandaş dev alanda kurulan sofralarda iftar yaptı.

İftar programına Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ev sahipliği yaparken, programa Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ve Ak Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Doğan Kubat da katıldı.

"BU BAŞARI BAŞAKŞEHİRLİLERİN"

On binlerce kişiyi iftar sofrasında biraraya getirmenin kendi başarısı olmadığını söyleyen Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, "Bunu ben başarmıyorum, burada oturanlar başarıyor. Sofra serildiği zaman hep beraber geliyorlarsa bu onların başarısı. Hiçbir özel gayret olmadan her sene 25 binin üzerinde insan hep beraber burada iftar yapabiliyorsa bu onların başarısı. Çünkü biz onları zorla getiremeyiz. Herhangi bir şey yapamayız. Ama ortada bir sofra kurduğumuz zaman etraftan 25 bin kişi katılıyorsa bu herhalde katılanların başarısı. Ben onlara canı gönülden teşekkür ediyorum" diye konuştu.

"TÜRKİYE BİR ATEŞ ÇEMBERİNİN İÇİNDEN GEÇİYOR"

İftar programında konuşma yapan Başbakan yardımcısı Yalçın Akdoğan, komşu ülkelerde yaşanan sorunlara değindi. Akdoğan, "Bugün Halil İbrahim sofrası gibi bir sofrada buluştuk. Bizler Millet-i İbrahim'iz. Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandaşıyız. Her farklılığımızla aynı Halil İbrahim Sofrasında buluşuyoruz.

Türkiye bir ateş çemberinin içinden geçiyor. Etrafımızda iç savaşlar var. Yunanistan iflasın eşiğine gelmiş, toplumsal patlamalar olabilir. Ukrayna'da iç savaş var. Dört bir yanımız gerçekten bir ateş çemberi. Bugüne kadar hamdolsun bu sıkıntıları Türkiye'ye hiç yaşatmadık. Dört bir yanımızda savaş var. Türkiye'de bu sıkıntıları hissetmedik. Bakın Avrupa küçülüyor, Türkiye büyüyor. Onlar yatırımları durdurdu biz yatırımları arttırdık. Onlar küçülürken biz büyüyorsak dört bir yanımızda savaş varken Türkiye bir istikrar abidesi ve bunu korumamız gerekiyor" dedi.

"PAZARTESİDEN İTİBAREN BAŞBAKANIMIZ MÜZAKERELERE BAŞLAYACAK"

Hükümetin kurulmasına ilişkin açıklamalarda da bulunan Akdoğan, "Pazartesiden itibaren sayın başbakanımız partilerle müzakerelere başlayacak, görüşmelere başlayacak. Millet dedik ki Türkiye'yi hükümetsiz bırakmayın. İnşallah. Zaman uzlaşma kültürünü geliştirme zamanı. Zaman bir araya gelip konuşup tokalaşma safa etme zamanı ve sorumlu davranma sağduyu ile hareket etme zamanı. Biz sorumlu davranıyoruz. Samimi bir gayret içerisinde olacağız. Güven temelinde bir işbirliği için çaba göstereceğiz. Biz hep önce Türkiye dedik. Her şey Türkiye için dedik. Kişisel hesaplar içinde olmadık. Partinin menfaatini değil Türkiye'nin menfaatini düşündük hep. Şimdide öyle hareket etmek durumundayız. Bu yüzden herkes ileriye doğru bir adım atmalı. Geriye doğru değil" dedi.

"BİRİLERİ KENDİ POLİTİKALARINI DİKTE EDERSE ANLAŞMA OLMAZ"

"Kimse birbirine dayatma içine girmemeli kendi doğrusunu dikte etmeye çalışmamalı" diyen Akdoğan, "Evet bu müzakere demek, uzlaşma kültürü demek, orta yolda makulde buluşmak demek. Birileri kendi doğrularını dayatırsa kendi politikalarını dikte ederse o zaman anlaşma olmaz, o zaman milletin dediği olur. Millete gidilir, millet karar verir. Bu son gelişmeler gösterdi ki AK Parti güven ve istikrarın yegane teminatıdır. Türkiye'nin olmazsa olmaz partisidir. Birlik ve bütünlüğünün sigortasıdır. Her yerde, her şehirde olan her insanı kucaklayan bir harekettir. Bu yüzden biz sorumlu davranıyoruz ve herkesi de sorumlu davranmaya davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından on binlerce vatandaş hep birlikte dua ederek iftar yaptılar. - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Başakşehir Belediyesi Yalçın Akdoğan Mevlüt Uysal Ak Parti Politika Güncel Haberler

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

''Zıkkım yesin, gebersinler'' sözü ortalığı karıştırdı! Yeniden Refah'ta 220 kişilik istifa

''Zıkkım yesin, gebersinler'' sözü ortalığı karıştırdı! Yeniden Refah'ta 220 kişilik istifa

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bakmadan Geçme

Galatasaray Trencin maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS Trencin maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İzmir Balçova, Gaziemir, Karaburun elektrik kesintisi! İzmir elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, elektrikler ne zaman gelecek? Fenerbahçe Hull City maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) FB Hull City maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Fenerbahçe Hull City maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Fenerbahçe Hull City maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Galatasaray Trencin maçı ilk 11'i! Galatasaray'ın Trencin maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Fenerbahçe Hull City maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Hull City maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Galatasaray Trencin maçı CANLI izle! (HD) 18 Temmuz Galatasaray Trencin maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Fenerbahçe Hull City maçı CANLI izle! (HD) 18 Temmuz FB Hull City maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? EXXEN canlı maç izle! (FENERBAHÇE-HULL CİTY) EXXEN spor canlı izle! 18 Temmuz EXXEN kesintisiz donmadan canlı yayın TV8.5 canlı izle! FENERBAHÇE-HULL CİTY TV8.5 CANLI 4K İZLE! 18 Temmuz TV8.5 HD kesintisiz donmadan canlı izle linki! Adnan Menderes Havalimanı seferleri iptal! İzmir'de uçak seferleri iptal mi edildi, ne oldu? Seferler neden iptal edildi? D-Smart Spor Smart CANLI izle! Galatasaray Trencin Spor Smart şifresiz canlı yayın linki! Spor Smart CANLI izle! (GALATASARAY TRENCİN MAÇI) Spor Smart donmadan ve kesintisiz izle! 18 Temmuz D Smart Go Spor Smart canlı yayın! Mehmet Büyükekşi ve Ali Koç neden kavga etti? TFF Başkanlık seçimleri sonuçlandı mı? Yabancı sınırı değişecek mi? İbrahim Hacıosmanoğlu yabancı sınırı hakkında ne demişti?
5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title