Tartışmalara Ali Babacan da katıldı! Sosyal medyadan paylaştığı mesajla Sezen Aksu'ya destek çıktı - Haberler
Haberi Paylaş

Tartışmalara Ali Babacan da katıldı! Sosyal medyadan paylaştığı mesajla Sezen Aksu'ya destek çıktı

Haberler.com - Barış Yahya Çinçin - Politika
 - Güncelleme:

Sezen Aksu'nun şarkısında geçen "Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem'e" ifadeleri tartışma yaratmıştı. Diyanet İşleri Başkanlığı Aksu'ya tepki gösterirken, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'dan ise destek geldi. Babacan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Sezen Aksu'nun hedef alınması kabul edilemez" dedi.

Ünlü sanatçı Sezen Aksu'nun"Şahane Bir Şey Yaşamak" isimli şarkısında Hz. Adem ve Havva ile ilgili kullandığı ifadeler, sosyal medyada büyük tepki çekti. Aksu, günlerdir Twitter'da en çok konuşulan isim oldu.

DİYANET TEPKİ GÖSTERDİ

Sezen Aksu'yla ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı da açıklama yaptı. Diyanet'in açıklamasında dini değerlere hassasiyet çağrısı yapılarak, "Hz. Adem ile Hz. Havva bütün insanlığın müşterek değeri ve ortak atalarıdır" denildi.

ALİ BABACAN DESTEK VERDİ

Aksu'ya destek verenlerden biri ise DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan oldu. Babacan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Türkiye ancak fikir ve ifade özgürlüğü zemininde yükselebilir. Sanatçılarımız da sanatlarını icra ederken özgür olmalıdır. Şarkı sözlerini çarpıtan zihniyet bu ülkeye sadece kötülük yapmaktadır. Sezen Aksu'nun hedef alınması kabul edilemez" dedi.

Tartışmalara Ali Babacan da katıldı! Sosyal medyadan attığı tweetle Sezen Aksu'ya destek çıktı

Diyanet İşleri Deva Partisi Ali Babacan Sezen Aksu Magazin Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (86)

Bayram Seker:

Gerçek yüzleri belli olmaya başladı

Ferdi Kiki:

Onlar ağızlarıyla Allah'ın nûrunu söndürmek istiyorlar. Halbuki kâfirler istemeseler de Allah nûrunu tamamlayacaktır. (Saff - 8)

Mustafa Sever:

Arkadaş anlamıyorum ben neyine sahip çıkarsın sezen haksızlık yapıldıysa hakkını savunalim ama şarkı sözündeki hatalı savunulacak hiçbir yanı yok böyle Aydın'da olunmaz ilericide olunmaz sezen birilerinin değerine hakaret edecek birileri de sezentep gösterecek ve gerici çapsız olacak bu işin siyasetle alakası yok kimse kimsenin değerlerine hakaret etmeye hakkı yok. Sezen kendi dinini savunabilir kendi ideolojisini savunabilir. Buna kimsenin söz soyleyemeye hakkı olmaz ama kimseye hakaret edemez

Tüm 86 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title