Haberler

Son seçimi bilen şirketin İstanbul anketi! Ne İmamoğlu ne de Kurum, en büyük çıkışı yeniden Refah'ın adayı yaptı

Güncelleme:

Son seçimleri en doğru tahmin eden şirketlerin başında gelen Optimar Araştırma'nın İstanbul anketine göre; Murat Kurum ve Ekrem İmamoğlu arasındaki kıyasıya rekabet devam ederken, Yeniden Refah Partisi'nin adayı Mehmet Altınöz'ün yüzde 10'a yakın bir oy alması dikkat çekti.

31 Mart yerel seçimleri için geri sayım devam ederken anket şirketleri de yaptıkları araştırmaların sonuçlarını kamuoyu ile paylaşmaya devam ediyor. Son olarak 14 ve 28 Mayıs seçimlerini en doğru tahmin eden şirketlerin başında gelen Optimar Araştırma'nın İstanbul anketinden sürpriz bir sonuç çıktı.

İMAMOĞLU VE KURUM KAFA KAFAYA

Optimar'ın 21-24 Şubat tarihleri arasında 3 bin kişi üzerinde yaptığı İstanbul seçimleriyle ilgili araştırmada Murat Kurum'a oy vereceğini belirtenlerin oranı yüzde 41.7 çıkarken, Ekrem İmamoğlu diyenlerin oranı yüzde 41 oldu.

OY VERMEM DİYENLERİN ORANI DA YAKIN

Aynı ankette Murat Kurum'a oy vermem diyenlerin oranı yüzde 50.7 çıkarken, Ekrem İmamoğlu'na oy vermem diyenlerin oranı ise yüzde 51.9 olarak belirlendi.

YENİDEN REFAH'IN ADAYINDAN BÜYÜK SÜRPRİZ

Optimar'ın anketinde en büyük sürprizi AK Parti ile ittifak yapmayarak seçime kendi adaylarıyla girme kararı alan Yeniden Refah Partisi'nin adayı Mehmet Altınöz yaptı. Ankette Altınöz'ün oy oranı yüzde 10'a dayanması dikkat çekti.

İŞTE ADAYLARIN ORANLARI

  • YRP adayı Mehmet Altınöz: Yüzde 9.8
  • Zafer Partisi adayı Azmi Karamahmutoğlu:Yüzde 7.7
  • DEM Parti adayı Meral Danış Beştaş: Yüzde 7.4
  • İYİ Parti adayı Buğra Kavuncu: Yüzde 5.3
  • Saadet Partisi adayı Birol Aydın: Yüzde 3.7
  • Memleket Partisi adayı Berk Hacıgüzeller: Yüzde 3
  • Deva Partisi adayı İdris Şahin: Yüzde 1.6
  • Vatan Partisi adayı İbrahim Okan Özkan: Yüzde 1.5
  • Millet Partisi adayı Hasan Hüsnü Güner: Yüzde 1.3
Olgun Kızıltepe
Haberler.com - Politika

Yeniden Refah Partisi Mehmet Altınöz Ekrem İmamoğlu Murat Kurum İstanbul Politika Güncel Haberler

2024 YKS'ye İstanbul damgası! 5 aday sınavdan birinci çıktı

2024 YKS'ye İstanbul damgası! 5 aday sınavdan birinci çıktı

Vatandaşlar, plajda aşırı samimi hareketler sergileyen çifti uyarınca kavga çıktı

Vatandaşlar, plajda aşırı samimi hareketler sergileyen çifti uyarınca kavga çıktı

Azerin, 15 Temmuz töreninde bozkurt selamı verdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan alkışlayarak karşılık verdi

Azerin, 15 Temmuz töreninde bozkurt selamı verdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan alkışlayarak karşılık verdi

Bakmadan Geçme

3. DÖNEM AÖL SINAVA GİRİŞ BELGESİ 2024 l AÖL 3. Dönem sınav yerleri açıklandı mı ? YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Yazılım Mühendisliği taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS psikoloji taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! ÖN LİSANS NEDİR? Ön Lisans 2 yıllık mı oluyor? 2 yıllık bölümler hangileri? Çocuk Gelişimi Tavan/Taban Puanları 2024 | Devlet ve özel üniversite çocuk gelişimi başarı sıralaması ve kontenjanları arttı mı? 2 ve 4 yıllık bölümler neler? 2 yıllık ve 4 yıllık üniversite arasındaki farklar neler? 2 yıllık bölümler TYT puanıyla mı alıyor? Hemşirelik Tavan/Taban Puanları 2024 | Devlet ve özel üniversite hemşirelik başarı sıralaması ve kontenjanları arttı mı? Bilgisayar Programcılığı taban puanları açıklandı mı? 2024 Bilgisayar Programcılığı taban puanları! Bisiklet parkurundaki gençlere saldırı! Olay ne, nerede oldu? Hicret ne demek? Müslümanlar, Mekke'den Medine'ye ne zaman hicret ettiler? 2024 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS Lisans Genel Yetenek, Genel Kültür, Eğitim Bilimleri puan ve sıralama açıklandı mı? J.D. Vance kimdir? Trump'ın başkan yardımcısı adayı James David Vance kaç yaşında ve ne iş yapıyor? En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Teklif meclisten geçti mi? Bugün (16 Temmuz) hava nasıl olacak? İstanbul'da yağmur yağacak mı? Meteoroloji il il hava durumu tahminleri! Polislik bölümü için kaç puan gerekli? PMYO puanı kaç? POLİSLİK TYT mi, AYT mi?
14 yaşındaki kız çocuğuna toplu tecavüz davasında tartışılacak karar

14 yaşındaki kız çocuğuna toplu tecavüz davasında tartışılacak karar

500

Yorumlar (47)

Ah be:

Ekrem isini iyi yapiyor diye mi secilmicek? Yoksa Murat söz verdigi herseyi tutmuyor diye mi secilecek? Millet uyanin, Istanbul a yoksa Türkce yasagi da gelecek, unutmayin herseyi

385
198
yanıtYanıtla
Voltaj 2699:

Bence uyanması gereken sensin. Ekrem işini iyimi yapıyor???

yanıt12
yanıt12
MG:

" Ekrem işini iyi yapıyor diye mi seçilmeyecek? " Gerçekten inanıyor musun bu söylediğine. Yeni dönemde daha yeşil bir İstanbul için 10 maddelik plan içerisinde 8. sırada "6 yeni biyolojik arıtma merkezi yapacak, İstanbul’un denizlerini temiz tutacağız." maddesi var Ekrem İmamoğlu'nun. Bu adam değil miydi arıtma tesisini durduran ve temel atmama tekrar yazıyorum TEMEL ATMAMA törenini yapan.

yanıt311
yanıt285
GÖKHAN UZUNALİ :

Biraz daha abartsaydınız yaaaa. Bunların toplamı yaklaşık 50 eder. eeeee Murat ile Ekrem ne alacak : )))

334
36
yanıtYanıtla
Mehmet Vatandaş:

hahha, üşenmedim topladım diğer adaylar yüzde 41,3, Kurum ile İmamoğlu toplamı 82,7 etti yüzde 124 şimdi bu şirkete ödül vermek lazım yüzde 100 ü nasıl yüzde 124 e çıkarabildiler.:))

yanıt252
yanıt8
Perwer:

Bu ankete Türkçe bilmeyen kargalar bile güler.

yanıt159
yanıt13
Sezgin Sezgin:

2019 daki İstanbul seçimlerinde de Binali kazanıyor diyordu bu anketçi

262
45
yanıtYanıtla
Sezgin Sezgin:

Algıcı himi...Adını bile kimsenin bilmediği Hasan Hüsnü yüzde 1.3 oy alıyo demeseydin de az inandırıcı olsaydın bari

yanıt88
yanıt8
TIRNAKÇI CEMİL AMCANIZ:

Tam palavra olmuş ANKET :))))))

146
10
yanıtYanıtla
Sezgin Sezgin:

Adını bile kimsenin bilmediği Hasan Hüsnü bile yüzde 1.3 alıyormuşmuş

yanıt59
yanıt6
Tüm 47 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title