Son Dakika! HDP'li Semra Güzel'in dokunulmazlığını kaldırmak için hazırlık komisyonu kuruluyor - Haberler
Haberi Paylaş

Son Dakika! HDP'li Semra Güzel'in dokunulmazlığını kaldırmak için hazırlık komisyonu kuruluyor

Haberler.com - Olgun Kızıltepe - Politika
 - Güncelleme:

Son dakika! TBMM Anayasa Adalet Karma Komisyonu, PKK'lı teröristle fotoğrafları çıkan HDP milletvekili Semra Güzel'in dokunulmazlığını kaldırmak için hazırlık komisyonu kurulmasına karar verdi. Komisyon, 1 ay içinde incelemeye ilişkin rapor sunacak.

TBMM Anayasa Adalet Karma Komisyonu, AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ başkanlığında toplandı. Karma Komisyon, 2017'de Adıyaman'da öldürülen PKK'lı teröristle fotoğrafları ortaya çıkan Hdp'li Semra Güzel'in yasama dokunulmazlığının kaldırılması hakkındaki 2 Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi'ni ele aldı.

Komisyon Başkanı Bozdağ, Hdp'li Güzel hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' iddiasıyla düzenlenen yasama dokunulmazlığı dosyası ve eklerini görüşmeden evvel, "Bugün yalnızca Hazırlık Komisyonu kurulması konusunu ele alarak Hazırlık Komisyonu kuracağız. Takdir komisyonumuzun saygın üyelerine aittir. Müzakereleri, Hazırlık Komisyonu raporu geldikten sonra onun üzerinde yapalım. Hazırlık Komisyonu'na yazışma yetkisi vereceğiz. Dosyaya yeni bilgi, belge ve ekler gelebilir. Onları da gördükten sonra komisyonumuz detaylı değerlendirmeleri rapor üzerinde yaparsa hem doğru hem de daha hızlı karar almış olabiliriz." dedi.

TBMM Anayasa Adalet Karma Komisyonu HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in dokunulmazlığını kaldırmak için hazırlık komisyonu kurulmasına karar verdi.

Milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması sürecine ilişkin mevzuatı aktaran Bozdağ, "Bugün yalnızca Hazırlık Komisyonu kurulması konusunu ele alarak Hazırlık Komisyonu kuracağız. Takdir komisyonumuzun saygın üyelerine aittir." ifadelerini kullandı.

Komisyon, Güzel'in dokunulmazlığının kaldırılması yönünde karar alırsa son sözü TBMM Genel Kurulu söyleyecek. Oylamada dokunulmazlığının kaldırılması yönünde karar çıkarsa Semra Güzel'in yargılanmasının önü açılmış olacak.

Semra Güzel, Diyarbakır, PKK, HDP, Politika, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (6)

YAVUZ,33....!!!:

GEÇ BİLE KALINDI TERÖRİSTİN TERÖR SEVİCİLERİN GAZİ MECLİSTE NE İŞİ VAR....her evden bir oy kampanyasına katılıp bunları meclise sokanların vicdanları rahatmı acaba,,inşallah bundan sonra daha bilinçli hareket ederler....

Sanane Adımdan :

Direk gönderin hapse bide komisyonla falan ne uğraşıcaz

seyhan:

olması gereken o

Tüm 6 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title