Haber : "Mülteciler mutlaka gönderilmeli" diyen Erbakan asıl büyük tehlikeye dikkat çekti: Terör devletinin kurulması engellenmeli - Haberler

Haberi Paylaş

"Mülteciler mutlaka gönderilmeli" diyen Erbakan asıl büyük tehlikeye dikkat çekti: Terör devletinin kurulması engellenmeli

 - Güncelleme:

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Suriyeli mültecilerle ilgili daha önce dillendirilmeyen bir çıkışta bulundu. Erbakan, ABD ve İsrail'in Suriye'nin kuzeyinde oluşturmak istediği terör devletinin önüne geçilmesi için Suriyelilerin ülkelerine gönderilmelerinin şart olduğunu ifade etti.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, katıldığı bir televizyon programında iç ve dış politikaya dair açıklamalarda bulundu.

Erbakan seçime 10 aya yakın bir zaman kala halkın merak ettiği ittifaklar konusuna ilişkin, "Ölüm dışında hiçbir şey kesin değil. Seçime yakın zamanda 6'lı masanın çatırtılarının artması veya dağılması söz konusu olduğunda başka bir alternatif olabilir. Seçmen kitlesi birbirine yakın partilerden bir ittifak doğabilir. Gelecek Partisi, Saadet Partisi, Büyük Birlik Partisi ile bir araya gelinebilir. Ancak asıl hedefimiz ne masa başındakilerle ne de kasa başındakilerle seçime tek başımıza Yeniden Refah Partisi olarak girmektir. Seçmenden de bu duruşumuzdan dolayı olumlu dönüş alıyoruz" dedi.

Yeniden Refah Partisi'nin baraj problemi olmadığını vurgulayan Erbakan şöyle devam etti: "Bizim akademisyenler gözetiminde yaptırdığımız 3 ankette yüzde 9,5 ve 10,5 arası sonuca ulaştık. Bizim baraj problemimiz yok. Seçime kadar da 500 bin üyeye hızla ulaşacağız ve bunu ispat etmiş olacağız. Meclis'te yer alan ve anketlerde yüzde 20 gösterilen partiler kadar üye sayımız olmuş olacak ve dolayısıyla bizim de baraj problemimiz olmadığı görülecektir. Diğer anketler bizi yüzde üç gösteriyorlar en fazla çünkü anket için ararken seçeneklerde Yeniden Refah Partisi'ni saymıyorlar, Yeniden Refah Partisi diyeni kararsızlara ekliyorlar."

Ekonomiden sonra ülke gündemini en çok işgal eden ikinci konu olan 'sığınmacılar' konusunda da açıklamalar yapan Erbakan, sığınmacıların ülkelerine bir an evvel dönmesinin Amerika ve İsrail'in Kuzey Suriye'deki terör devleti planına engel olunması açısından da önem arz ettiğini belirterek, "Bir an evvel derken sabahtan akşama, bugünden yarına otobüsler gönderelim demiyoruz. Bu konuda iktidarın Suriye yönetimi ile bir an önce masaya oturması lazım ve mültecilerin dönüşü için oradaki şartların uygun hale getirilmesi lazım. İran yönetimi de aracı olmaya hazır. Bunun artık başka çaresi yok. Burada tabii önemli olan nokta şu can güvenliğinin temin edilmesidir. Esad'ın dönmeleri ile ilgili olumlu çağrıları var. İnatlaşmayı bırakıp ekonomik ve sosyal açıdan mültecilerin dönüşü ilgili bir an evvel bir plan program oluşturulmalıdır. Hep şunu söylüyoruz; 'Bülbülü altın kafese koymuşlar illa vatanım demiş' ben çoğunluğun da dönmek istediğini düşünüyorum. İş kurmuş, entegre olmuş az bir kısmının da zorla gönderilmesi söz konusu olamaz. Suriyeli mültecilerin dönmesini gerekli görmemizin bir sebebi de Amerika ve İsrail'in Kuzey Suriye'de oluşturmaya çalıştığı terör devleti planına göre o bölgeleri boşaltma çabasına engel olunmasıdır. Ülkemizdeki Suriyeli sığınmacıların gerekli şartlar hazırlanarak ülkelerine dönmelerinin sağlanması, bu terör devletinin kurulmasının engellenmesi bakımından son derece önemlidir." diye konuştu.

Demirören Haber Ajansı / Politika

Tam Gemi Şok Denemeleri Togo Cumhuriyeti Refah Partisi Politika Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (26)

polat tatar:

Yerinde konulara dikkat çekmiş.

Ayhan Tufan:

Cemal Hangi devirde yaşıyorsun. niye hemen dini açıdan bakıyorsun. şu an gerçekte neler olup bittiğini niye görmek istemiyorsun. senin dediğin gibi olsa sırf müslümanlar diye bütün dünyadaki ezilenleri ülkemize alalım mı? bizim ülkedeki vatandaşlar işsiz, perişan. Onlar müslüman değil mi?

Mikail arman:

Îsmail beymi ? :)) Kendi kendine bey ünvanı veren kompleksli bir insan elbette sağlıklı düşünemez.Îsmail sen devleti yönetenlerden dahamı akılısın cahil. Bu güne kadar kimin karnını doyurdun ? Hangi ihtiyaç sahibine yardım ettin ?

Tüm 26 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title