Haberi Paylaş

Selahattin Demirtaş'tan Kemal Kılıçdaroğlu'na canlı yayında soru

Politika Haberleri

Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan Eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, canlı yayındaki CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na "Seçimden sonra Saray'ı kadınlara tahsis etmek iyi olmaz mı?" sorusunu yöneltti. Kılıçdaroğlu, Demirtaş'ın sorusuna "Bence güzel bir öneri" diye cevap verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Halk TV canlı yayında gazetecilerin sorularını cevapladı. Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın sorusu da Kılıçdaroğlu'na soruldu.

Demirtaş, Twitter hesabından "Herkese merhabalar. İyi yayınlar diliyor, tüm izleyicilere selam, sevgilerimi iletiyorum ve şu soruyu iletmek istiyorum" sözleriyle programın moderatörü Bengü Şap ve İsmail Küçükkaya'yı etiketledi. Demirtaş'ın "Seçimden sonra sarayın kurulacak Kadın Başkanlığı'na şiddete uğramış kadınların tedavi ve rehabilitasyon merkezlerine, öğrenci yurtlarına, emekçi kadın misafirhanelerine, ev işçisi kadınların sendikalarına, kadın sığınma evlerine, bağımsız kadın örgütlerine tahsis edilmesi iyi olmaz mı?" sorusu Kılıçdaroğlu'na soruldu.

Selahattin Demirtaş'tan Kemal Kılıçdaroğlu'na canlı yayında soru

Kılıçdaroğlu, soruyu cevaplamadan önce "Kendisine selamlarımı gönderiyorum. Haksız bir şekilde içerde tutulduğunu da biliyorum" dedi.

Daha sonra soruyu yanıtlayan Kılıçdaroğlu "Bence güzel bir öneri. Kadınların dünya kadar sorun yaşadığını biliyorum. Onlarla zaman zaman dertleşiyoruz. Büyük sorunları var. Ekonomik, sosyal açıdan sorunları var. Gencecik kızlarımız yurt bulamıyor. Bütün bunları çözecek kurum siyaset kurumudur. Siyasetçi kaynakları doğru harcarsa tüm sorunları çözebilir. Zaman geliyor diyoruz 'Cennet annelerimizin ayakları altındadır' diye. Eğer böyle ise neden kadınlara şiddet uyguluyoruz? Toplumun bu konuda eğitilmesi lazım." diye konuştu.

Haberler.com - Politika

Selahattin Demirtaş Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (12)

Gökhan Altaylı:

İşte bakın kimler kimlerle el ele. Kılıçdaroğlu bir terörist ile birlikte devletin mülkünü oyuncak edicem diyor. Devletin itibarını yerle bir edeceğiz diyor. Eğer bunlar ülkeyi ele geçirirse vay bizim halimize. Ne siha kalır ne ordu kalır ne itibarımız kalır. Durum çok vahim arkadaşlar.

Cevap Yaz1217Yayından Kaldır
ozer karatas:

her mahallede kadın sıgınma evi acan hükümeti görmezden gelip bu boş beleş vaatlere heves edeceh millet başına gelecekleri de kabullenmiş olur.

Cevap Yaz1333Yayından Kaldır
TT:

İstediğiniz kadar kadın haklarından bahsedin, samimiyetiniz ortada....Sen Kılıçdaroğlu partindeki kadınlara tacizlerin üzerine gittin mi? Sen içerdeki terörist, bugüne kadar dağa kaçırılan küçük kız çocuklarının hakkını aradın mı? Siz ne konuşuyonuz!

Cevap Yaz1755Yayından Kaldır
Tüm 12 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title