Haberler

Saadet Partisi Eskişehir İl Başkanı: CHP ile iş birliğine hazırız

Son Güncelleme:
Abone Ol

Saadet Partisi Eskişehir İl Başkanı Fesih Bingöl, yerel seçimlerde CHP ile dirsek teması yapabileceklerini söyledi. Bingöl, Büyükşehir Belediye Meclisi'nde temsiliyet ve bir ilçe belediyesinin kendilerine verilmesi durumunda iş birliğine hazır olduklarını ifade etti.

MELTEM KARAKAŞ

Saadet Partisi Eskişehir İl Başkanı Fesih Bingöl, yerel seçimlerde Eskişehir'de CHP ile dirsek teması yapabileceklerini söyledi. Bingöl, Büyükşehir Belediye Meclisi'nde temsiliyet ve bir ilçe belediyesinin kendilerine verilmesi durumunda iş birliğine hazır olduklarını ifade etti.

Saadet Partisi Eskişehir İl Başkanı Fesih Bingöl, yerel seçimlere yönelik açıklamalar yaptı. Yerel seçimlerde muhalefet partilerinin ittifak ya da iş birliği yapması gerektiğine dikkat çeken Bingöl, Millet İttifakı bileşenlerinin ayrı ayrı aday çıkarmasının AKP'nin işine yarayacağını söyledi.

"MUHALEFET PARTİLERİ YEREL SEÇİMLERDE BAŞARILI OLMALI"

Fesih Bingöl şunları söyledi:

"Yerel seçimleri biz Saadet Partisi olarak çok önemli görüyoruz. Genel Başkanımızın ifadesi ile biz 81 ilde ve 962 ilçede Saadet Partisi olarak tek başımıza seçimlere gireceğiz ancak Gelecek Partisi ile Meclis'te bir ortak grubumuz var. Yapılan görüşmede bazı yerlerde Gelecek Partisi ile seçim iş birliği yapmamız söz konusu. Bunun dışında da biz Eskişehir'de de yerel anlamda Büyükşehir Meclisi'nde temsil edilmek adına şu anki belediye ile de daha doğru CHP ile bir seçim iş birliği yapabiliriz. Dirsek temasına girebiliriz. Bunun çok doğru anlaşılması lazım. Bunu ittifak olarak değerlendirmemek lazım. Bir dirsek temasına geçebiliriz. Burada Eskişehir'i biz önemsiyoruz. Buranın özellikle mevcut iktidar partisinin Eskişehir ile ilgili beklentileri ve çalışmaları olduğunu düşünüyoruz. Bu dönemde de muhalefet partilerinin yerel seçimlerde başarılı olması gerekiyor Türkiye'nin geleceği için.

"PARTİLERİN ADAY ÇIKARMASI MEVCUT İKTİDARIN İŞİNE YARAR"

Bence tabii meseleye şu noktadan bakmak lazım; şimdi bu tabii yerel seçimleri genel seçimlerle mukayese etmemek lazım. Bence bu konuda muhalefetin bu genel seçimlerde olduğu gibi yerelde de bir iş birliği yapması Türkiye açısından önemli. Buradan muhalefetin yerel belediyelerde başarılı olması gerektiğini savunuyorum. Burada partilerin aday çıkarması mevcut iktidarın işine yarar. Bunu da gözlemlemek ve düşünmek lazım. Eskişehir'i seviyoruz. Eskişehir'in kent gerçeği ile örtüşen projeleri var. Alt yapı, ulaşım, sosyal hayatla ilgili projeleri var. Bunların hayata geçirilmesiyle ilgili ciddi bir şekilde söz almamız gerekiyor. Öncelik verilmesi gerekiyor. Ayrıca da ifade edildiği gibi bir iki ilçede de bizim adaylarımızın kazanabileceği bir formül artı Büyükşehir Meclisi'nde temsil edilmek istiyoruz. Saadet Partimizin, Milli Görüş'ün belediyecilik anlayışının Büyükşehir'de, Eskişehir'de anlaşılması açısından böyle bir talebimiz olabilir."

Kaynak: ANKA / Politika

Cumhuriyet Halk Partisi Fesih Bingöl Eskişehir Bingöl Politika Haberler

Bakmadan Geçme

Cübbeli Ahmet Hocanın mesleği nedir, ne iş yapar? Mahmut Ünlü kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor, mesleği ne? Benzine indirim var mı? Akaryakıta indirim gelecek mi? Mesut Yar hangi partiden aday? Mesut Yar Belediye Başkanı Aday Adayı mı oldu, hangi partiden aday oldu? Tevfik Göksu kimdir? FOX Çalar Saat konuğu Tevfik Göksu kaç yaşında, nereli? Tevfik Göksu biyografisi! VİZESİZ YUNAN ADALARI LİSTESİ | Hangi Yunan adaları vizesiz? Yunanistan kapıda vize ücreti ne kadar? Yunan adalarına nasıl gidilir? 7 günlük turist vizesi hangi tarihlerde geçerli? Yunanistan 10 ada vize muafiyeti ne zaman başlayacak? SARI KODLU İLLER 8 ARALIK 2023 | Sarı kod hangi illerde? Meteorolojinin uyardığı sarı ve turuncu kodlu 14 şehir hangileri? Yerli malı haftası ne zaman? Yerli malı haftası 2023 hangi tarihte, ayın kaçında? Filiz Taçbaş kimdir, kaç yaşında? Filiz Taçbaş hangi dizilerde oynadı? BURÇLAR DEĞİŞTİ Mİ 2023? Burç tarihleri niye, nasıl değişti? 2023 hangi ay hangi burç? Gizem Bağdaçiçek kimdir, kaç yaşında? Gizem Bağdaçiçek neden gözaltına alındı? 8 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 İSTANBUL? Bugün okullar tatil mi, var mı, yok mu? İstanbul'da bugün okullar da kar tatili var mı? BİM Aktüel Ürünler Kataloğu 8 Aralık : Bu Hafta Bim'e Hangi Ürünler Geliyor? Okulların kapanmasına kaç gün var SAYAÇ (8 Aralık) Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? İSKİ BARAJ DOLULUK ORANI 2023: İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa barajlarında son durum nedir? Yağışlar barajları ne kadar doldurdu?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title