Haberler

Özgür Özel şehit cenazesindeki protestoyla ilgili aylar sonra konuştu: Bize geçen belediyelerde çalışıyorlar

Güncelleme:

CHP lideri Özgür Özel, memleketi Manisa'da aralık ayında katıldığı şehit cenazesinde bir grubun kendisine karşı tepki göstermesiyle ilgili konuştu. Özel, bu kişilerin talimatlandırıldığını öne sürerek aralarında CHP'ye geçen belediyelerde çalışanların da olduğunu belirtip "Önümüzdeki günlerde bunu detaylarıyla Türkiye konuşacak." dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, katıldığı canlı yayında Aralık 2023'te Manisa'da katıldığı bir şehit cenazesinde uğradığı protestoyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Özel, kendisini protesto eden gruptaki kişilerin 31 Mart'ta CHP'ye geçen belediyelerde çalıştığını tespit ettiklerini belirterek bu kişilerin talimatlandırıldıklarını öne sürdü.

"ÖLECEĞİMİ BİLSEM O CENAZEYE GİDERİM"

Özel, Habertürk canlı yayınında memleketi Manisa'da uğradığı protestoyla ilgili aylar sonra dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Özel, daha önce konuyla ilgili istihbarat geldiğini belirterek "Öleceğimi bilsem o cenazeye giderim" karşılığını verdiğini söyledi. Özel, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Manisa'da şehit cenazesinde bana 'dışarı' diye bağıranlar oldu. Provokasyon. Bana o cenazeden önce istihbarat gelmişti. Camiye gitmeyin İzmir'e geçin dendi. 'Öleceğimi bilsem o cenazeye giderim' dedim. Gittim bağırış, çağırış. Şimdi ortaya çıkıyor ki, bir siyasi partinin dışarıdan getirttiği insanlar var. Hepsi çıkacak ortaya.

"BİZE GEÇEN BELEDİYELERDE ÇALIŞTIĞINI TESPİT ETTİK"

O zaman provokatif eylemler yapanların şu anda bize geçen belediyelerde çalıştığını tespit ettik. Bize geçen belediyelerde görev yapan kişilerin talimatlandırıldığı ortaya çıkıyor. Önümüzdeki günlerde bunu detaylarıyla Türkiye konuşacak ki bir daha kimse böyle şeylere kalkışmasın.

Aynı bölgede bir kez daha şehit verdik, önümüze bir daha kâğıt geldi. Yine 'imzalamam' dedi. Başka muhalefet partileri de imzaladı. Geçtiğimiz hafta bizimle ilgili Fransa'da soykırım iddiası. Yine kağıt çıkarmaya kalktılar. 'Niye kağıt çıkarıyorsunuz? Fransa haksız' dedim. Meclis uygun bir metni okuyun, oya sunun, karar olarak yayınlayalım, Resmi Gazete'de yayınlanıyor, ilgili ülkenin önüne gidiyor. Meclis kararıyla Fransa'yı kınadık."

NE OLMUŞTU?

Irak'ın kuzeyindeki Pençe Kilit Harekatı'nda şehit olan asker Enis Budak'ın Manisa'daki cenaze törenine 24 Aralık 2023 tarihinde katılan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, camiye girerken bir grubun protestosuyla karşılaşmış, cami içinde de "Özgür dışarı" sloganları atılmıştı.

Özel, daha sonra şehidin ailesini ziyaret edip "Orada yapılan iş, bir siyasi maksat taşıyan, bizleri itibarsızlaştırmaya çalışan, özellikle şehidin Manisa'da olmasından dolayı itibarsızlaştırarak 'Ana muhalefet lideri, kendi memleketinde şehit cenazesinde protesto edildi' diye bir haber yapmak isteyenlerin maksatlı çabalarıdır. Ama baltayı taşa vurdular." ifadelerini kullanmıştı.

Haberler.com / Selahattin Demirel - Politika

Türkiye Aralık Manisa 3.Sayfa Politika Haberler

Polis eve baskın düzenledi! Uyuşturucu verdiği kızı evinde zorla tutan Hasan Can Kaya gözaltında

Polis eve baskın düzenledi! Uyuşturucu verdiği kızı evinde zorla tutan Hasan Can Kaya gözaltında

Orta Doğu'da yeni savaşa 24 saat kaldı! Hizbullah'tan İsrail'e son uyarı

Orta Doğu'da yeni savaşa 24 saat kaldı! Hizbullah'tan İsrail'e son uyarı

Bahçeli'nin ittifak resti ortalığı karıştırdı! Erdoğan kurmaylarını ''Aman ha'' diyerek uyardı

Bahçeli'nin ittifak resti ortalığı karıştırdı! Erdoğan kurmaylarını ''Aman ha'' diyerek uyardı

Bakmadan Geçme

Ölüdeniz Plajı nerede, nasıl gidilir? Fethiye'deki en iyi plajlar hangileri? Fethiye'de en güzel nerede denize girilir? Rasim Ozan Kütahyalı, Nagehan Alçı'yı dövdü mü? Nagihan Alçı ne anlattı, olay ne? İSTANBUL'DA BAYRAMDA HAVA NASIL OLACAK? #9925 Kurban Bayramı'nda İstanbul kaç derece, yağmur yağacak mı? Kurban eti kimlere dağıtılmaz? Kurban eti kimlere verilmeli? Diyanet'e göre kurban eti nasıl paylaştırılmalı? Bayram tatili resmi tatil mi? Bayram tatili resmi tatil olarak sayılıyor mu? Hasan Can Kaya gözaltında mı? Hasan Can kaya ne yaptı, olay ne? Hasan Can Kaya neden gözaltına alındı? Hasan Can Kaya genç kızı evinde alıkoydu iddiası! 14 Haziran hangi burç? 14 Haziran'da doğanlar hangi burç oluyor? 14 Haziran tarihi hangi burç olur? ''Gündüz kuşağı'' programları kaldırılacak mı? Bakan Yerlikaya gündüz kuşağı programlarıyla ilgili ne söyledi? Bayram namazı farz mı, sünnet mi, vacip mi? Kurban Bayramı namazı evde tek kılınır mı? AREFE GÜNÜ ORUÇ TUTULUR MU? Arefe günü oruç tutmanın fazileti nedir? Bayramda müzeler- sergiler açık mı? Bayramda hangi müzeler açık? Kurban Bayram'ında hangi sergiler açık olacak? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 14 Haziran Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? Buket Özgünlü kimdir, ne iş yapıyor? Buket Özgünlü (köpek velisi) neden tutuklandı, kuduz köpek olayı nedir? EURO 2024 MAÇ TAKVİMİ: EURO 2024 maçları ne zaman başlıyor?
Yerlikaya'nın hedefinde gündüz kuşağı programları var: O yayınlardan hoşlanmıyorum

Yerlikaya'nın hedefinde gündüz kuşağı programları var: O yayınlardan hoşlanmıyorum

title