Haberi Paylaş

Özdağ: Mansur Bey 'Belediye başkanı kalıp çöpleri temizleyeceğim' diyorsa onun meselesi

Politika Haberleri

14 Mayıs tarihinde gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın aday olması konusundaki çağrı ve ısrarlarını sürdüren Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'dan gündem yaratacak yeni bir çıkış geldi. Özdağ katıldığı canlı yayında "Mansur Bey aday olmak istemiyorsa olmaz ne yapalım. 'Belediye başkanı kalıp çöpleri temizleyeceğim' diyorsa o da onun meselesi" diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı işaret eden ve son dönemde 6'lı Masa'ya Yavaş'ı aday göstermesi konusunda çağrı üstüne çağrı yapan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ katıldığı canlı yayında sarf ettiği sözlerle yine gündem yarattı.

Sunucunun "Mansur Bey'in Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda bir talebiniz ya düşünceniz var mı?" sorusuna Özdağ, "Aylardan beri Mansur Bey'i benim dışımda destekleyen biri yok. Benim kadar Mansur Bey kendisini desteklemiyor ama benim de bir sınırım var. Mansur Bey aday olmak istemiyorsa, aday olmak istemiyor ne yapalım.

Ben belediye başkanı olarak kalıp İstanbul'un, Ankara'nın çöplerini temizleyeceğim diyorsan o da onun meselesi. Ama cumhurbaşkanı olmak aynı zamanda bir iddiayı gerektirir. Sayın Mansur Yavaş'ın bu iddiayla Türk halkının önüne çıkıp destek istemesi lazım.

'Ben Kemal Bey'den izin almadan cumhurbaşkanı adayı olmam...' Eğer Kemal Bey'den izin almadan aday dahi olamıyorsanız bu ülkeyi yönetme iddiasına zaten sahip olamazsınız. O yüzden Mansur Bey'in artık cesur davranmasının zamanı gelmiştir" yanıtını verdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zafer Partisi Mansur Yavaş Ümit Özdağ Ankara Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (15)

x girilmez:

yeter git kendi işine bak kirli siyasetinden bıktık %1 oyun bile yok sadece çene yapıyorsun

Cevap Yaz1716Yayından Kaldır
Dahrim Sayit:

Millet iyice mallaştı yemin ederim okudugunuzu anlamıyorsunuz adam mansur yavasa muhalefet etmiyor mandur yavasın cumhurbaskanı olması gerektiğini soyluyor ve elestirisindede çok haklı

Cevap Yaz1619Yayından Kaldır
CahillikBasaBela:

Olacak olacak insallah MANSUR YAVAŞ , yavaş adımlarla geliyor insallah

Cevap Yaz318Yayından Kaldır
Tüm 15 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title