Haberler

Olcay Kılavuz Bahçeli'nin danışmanlık görevinden alındı

Güncelleme:

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş cinayetiyle gündeme gelen eski MHP milletvekili Olcay Kılavuz, Devlet Bahçeli'nin danışmanlığı görevinden alındı. Gelişmenin İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile MHP lideri Bahçeli'nin görüşmesi sonrası gerçekleşmesi dikkat çekti. Kılavuz, aylar sonra cinayetle ilgili konuşarak "Böyle şerefsiz bir olayın içerisinde bulunacak kadar şerefsiz biri değilim." demişti.

30 Aralık 2022'de eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'e düzenlenen suikastta hakkında farklı iddialar olan MHP eski Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin danışmanlığı görevinden alındı.

İÇİŞLERİ BAKANI İLE BAHÇELİ'NİN GÖRÜŞMESİ SONRASI GÖREVDEN ALINDI

Sinan Ateş cinayetinde tetikçi Eray Özyağcı'yı kaçıran Tolgahan Demirbaş'ın gözaltına alındığı evin kendisine ait olduğu iddialarıyla gündeme gelen MHP'li Olcay Kılavuz'la ilgili kritik bir gelişme yaşandı. Kılavuz'un Bahçeli'ye yaptığı danışmanlık görevine son verildi.

Gelişmenin İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile MHP lideri Devlet Bahçeli'nin TBMM'deki görüşmesi sonrasında gerçekleşmesi ise dikkat çekti. Yerlikaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla MHP lideriyle görüşerek Bahçeli'nin daha önce sorduğu Ayhan Bora Kaplan davası başta olmak üzere İçişleri Bakanlığı'nın sorumluluğundaki öne çıkan konularla ilgili bilgi vermişti.

Olcay Kılavuz Bahçeli'nin danışmanlık görevinden alındı


"KAFAMA SIKARIM" DEMİŞTİ

Kılavuz, hakkındaki iddialarla ilgili uzun zaman sonra verdiği röportajda cinayetle ilgili "Zerre dahlim olsa ben kafama sıkar kendimi öldürürüm." diyerek "Bu şerefsizliklerin içerisinde bizim yer bulmamızı çeşitli saldırı, çeşitli ithamlarla bizi bu olaylara çekmek istiyorlar. Bu olaydan en çok üzülen ve en çok mağdur olan kişi benim. Namusum ve şerefimle ülkü ocakları gibi bir kurumda uzun yıllar görev yapmış ve kendisinden sonra ülkü ocakları genel başkanlığı yapmış birisinin böylesi menfur bir saldırıya maruz kalmasına ne rızamız olabilir, ne de içinde olabiliriz, ne de böyle bir şey isteriz. Bu çok korkunç bir şey. Hatta alçakça." ifadelerini kullanmıştı.

Haberler.com / Selahattin Demirel - Politika

Milliyetçi Hareket Partisi İçişleri Bakanı Devlet Bahçeli Olcay Kılavuz Milletvekili Sinan Ateş MHP Politika Haberler

Özel, rahatsızlandığını öğrenince Bahçeli'ye cevap vermekten vazgeçti: Konuşmada MHP ile ilgili kısmı atladık

Özel, rahatsızlandığını öğrenince Bahçeli'ye cevap vermekten vazgeçti: Konuşmada MHP ile ilgili kısmı atladık

Memur ve emekli ne kadar zam alacak? Haziran enflasyonu gelmeden rakamlar tek tek hesaplandı

Memur ve emekli ne kadar zam alacak? Haziran enflasyonu gelmeden rakamlar tek tek hesaplandı

Tasarruf tedbirleri varken Bakan Şimşek neden lüks araca biniyor? Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan açıklama var

Tasarruf tedbirleri varken Bakan Şimşek neden lüks araca biniyor? Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan açıklama var

MHP'li kaynaklar 'Ciddi bir sorun yok' diyor ama Bahçeli'nin görüntüsü sevenlerini korkuttu

MHP'li kaynaklar "Ciddi bir sorun yok" diyor ama Bahçeli'nin görüntüsü sevenlerini korkuttu

500

Yorumlar (28)

Özcan Özcan:

Ali yerlikaya gibi devlet adamlarını özlemişiz. Muhalifler hiç kimseyi beğenmiyor diyenler.Muhalifler ali yerlikayayı daha çok seviyor.Yeterki devlet adamı olsun,siyaset yapmasın bir de kel olmasın.

306
53
yanıtYanıtla
Perwer:

Ali yerlikayadan bir sabah ulku ocakları çetesi çökertildi, paylaşımını görürsek işte o zaman kendisi için gerçek devlet adamı diyebiliriz.

yanıt305
yanıt60
Özcan Özcan:

ali yerlikayanın elinde olsa yapar.Ama.. amasını siz daha iyi biliyorsunuz.

yanıt179
yanıt23
Sefa:

özcan bak kemik yağıyor. tut tut tut.

yanıt42
yanıt166
Özcan Özcan:

Sefoş İSRAİLİN BAŞKENTİ KUDÜSTÜR

yanıt20
yanıt114
Sefa:

demi annnanda aynısını söylüyordu. keşke sende duysaydın.

yanıt37
yanıt47
Firat Tas:

Sefo herkes senin yediğinden yemiyor

yanıt28
yanıt21
Sefa:

hooooşt firat

yanıt12
yanıt7
mehmet çelik:

Bence Yerlikaya yanlış yaptı. Kim olursa olsun gözünün yaşına bakmiyacaksin suçluysa suçludur ensesinden tutup gel hesap ver diyeceksin. Ona buna gidip sorup ne yapalım ne delim dememli!!! BAGİMSİZ,KORKUSUZ,GUCLU VE ADALETLİ olunmalı. Görevden alınmayi göze alacan işini hakkıyla yapacan. HALKİN desetegini alacan ve kazanacan. Yaşasın ÖZGÜRLÜK ?

150
11
yanıtYanıtla
Mehmet Vatandaş:

Bu güne kadar neyi beklediniz???

154
5
yanıtYanıtla
Tüm 28 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title