Haberler

Ne Kılıçdaroğlu ne İmamoğlu ne de Yavaş! 6'lı Masa'nın adayı İlhan Kesici mi oluyor?

Güncelleme:

6'lı Masa'nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı sabırsızlıkla beklenirken kulislerde CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici'nin adı telaffuz edilmeye başlandı. Özellikle Akşener'in her kesimden oy alabileceğini düşündüğü Kesici isminde ısrarcı olduğu konuşuluyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimlerin 14 Mayıs'ta yapılabileceği yönündeki açıklamaları siyaset sahnesini hareketlendirdi. Bir yandan seçim tarihi konuşulurken diğer yandan gözler, 6'lı Masa'nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağına çevrildi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş muhalefetin adayı olabilecek isimler arasında sayılıyor.

İLHAN KESİCİ İSMİ DİLLENDİRİLİYOR

Kamuoyu bu isimler üzerine yoğunlaşmışken siyaset kulislerinde CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici ismi gündeme geldi. Kesici ismine özellikle İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in sıcak baktığı öne sürüldü. Akşener, olası bir adaylığı durumunda Kesici'nin her kesimden oy alabileceğini düşünüyor.

HDP ÇIKIŞI DİKKAT ÇEKMİŞTİ

İsmi 6'lı Masa'nın cumhurbaşkanı adayı olarak gündeme gelen İlhan Kesici, geçtiğimiz günlerde konuk olduğu bir programda HDP'nin kapatılmasını yanlış bulduğunu ifade ederek "Bütünüyle siyasi bir karar olarak görünür bu. Seçim yaptırımı tarzında bir karar. Normal hukuki bir tavır olarak algılanmaz. Yanlış bir karardır. Kendileri bakımından hükümet bakımından doğru zannediyorlar ama Türkiye açısından doğru olmaz" demişti.

Ne Kılıçdaroğlu ne İmamoğlu ne de Yavaş! 6'lı Masa'nın adayı İlhan Kesici mi oluyor?İlhan Kesici'nin İsmailağa cemaatinin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun cenaze törenine katılması büyük ses getirmişti

"6'LI MASA'YI ŞANS OLARAK GÖRÜYORUM"

6'lı Masa için de bir değerlendirmede bulunan Kesici, "6'lı Masa'yı çok büyük şans olarak görüyorum. Türkiye adına şükranlarımı ifade etmek istiyorum. Hiçbir eksik, yanlışlık görmüyorum. Bu sıkıştırma, empoze ediş, 'hadi adayınızı gösterin' bunun hükümet empozesi olarak görüyorum. Biz normal olarak sayın Cumhurbaşkanımızı her işe karışıyor, her işe karar veriyor diye düşünüyoruz değil mi? İş dünyası kararları, ekonomi kararlarında da böyle. Bütün bu işler böyle iken sabahtan akşama 6'lı Masa'nın adayının belirlemesi lazım geldiğini söylüyorlar" ifadelerine yer vermişti.

İLHAN KESİCİ KİMDİR?

22 Kasım 1948 Sivas Zara'da doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını aynı fakültede tamamladı. İngiltere Bradford Üniversitesi Proje Planlama Merkezi'nde ''Ekonomik Kalkınma ve Altyapı Projeleri'' ve Londra Kraliyet Kamu Yönetimi Enstitüsünde ''Kamu Yüksek Yöneticiliği'' eğitimleri aldı.ODTÜ'de yüksek lisans eğitimi tez çalışması aşamasında (1972-76) Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü'nde (TCDD) Dünya Bankası ile İlişkiler ve Master Plan çalışmaları Proje Başmühendisi olarak çalıştı. 1977 tarihinde Devlet Planlama Teşkilatı'nda (DPT) Sektör Uzmanı olarak çalışmaya başladı. Uzman, Daire Başkanı (1981), Genel Müdür (1984) olarak görev yaptı. Avrupa Topluluğu (Birliği) Nezdinde (Brüksel) Türkiye-AT Ekonomik İlişkileri'nden sorumlu Türkiye Daimi Temsilci Yardımcısı olarak görev yaptı (1985).Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) Müsteşarlığı yaptı (1991). Bu sıfatla Başbakanlık Yüksek Planlama Kurulu Üyeliği ve Yükseköğretim Kurulu Üyeliği yaptı. 20. Dönem Anavatan Partisi-Bursa; 23, 25/26 ve 27. Dönem CHP-İstanbul Milletvekili seçildi. TBMM'de "Dışişleri Komisyonu", "Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu", "Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Türk Grubu Üyeliği " yaptı.

Olgun Kızıltepe
Haberler.com - Politika

İlhan Kesici Milletvekili İstanbul Politika Güncel Haberler

Tüm bunlar tesadüf mü? Aliyev ile yakınlaşan 3 liderden biri öldü, biri ölümle pençeleşiyor, diğeri de tehdit ediliyor

Tüm bunlar tesadüf mü? Aliyev ile yakınlaşan 3 liderden biri öldü, biri ölümle pençeleşiyor, diğeri de tehdit ediliyor

Helikopterin enkazını bulan Akıncı, İran'da paniğe neden oldu: Füzelerimizin yeri ifşa oldu

Helikopterin enkazını bulan Akıncı, İran'da paniğe neden oldu: Füzelerimizin yeri ifşa oldu

İran Cumhurbaşkanı Reisi helikopter kazasında hayatını kaybetti! İşte son 24 saatte tüm yaşananlar

İran Cumhurbaşkanı Reisi helikopter kazasında hayatını kaybetti! İşte son 24 saatte tüm yaşananlar

Bakmadan Geçme

KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 20-21 Mayıs 2024 Konya su kesintisi listesi! Survivor CANLI izle! 20 Mayıs Pazartesi TV8 Survivor HD izleme linki var mı? ANKA-3 ne işe yarıyor? ANKA-3 seri üretim ne zaman? Kızıl Goncalar canlı izle! 20 Mayıs 2024! NOW TV Kızıl Goncalar 19. bölüm canlı yayın izleme linki var mı? Kızıl Goncalar dizisi nereden izlenir? Hükümet Kadın 2 nerede çekildi? Hükümet Kadın ne zaman çekildi? Hükümet Kadın 2 konusu nedir? Hükümet Kadın oyuncuları kimler? #128250 BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 20-21 Mayıs 2024 Bursa su kesintisi listesi! Selahaddin Eyyubi canlı izle! TRT 1 Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi 25. bölüm canlı yayın izleme linki Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 20 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 20 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Deja Vu nedir? Psikolojik açıdan Deja Vu'nun nedenleri ve oluşumu 20 Mayıs 2024 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 20-21 Mayıs 2024 İzmir su kesintisi listesi! 20 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 20-21 Mayıs 2024 Antalya su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 20-21 Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi!
İbrahim Reisi öldü, peki bundan sonra ne olacak? İran'da seçim için takvim belirlendi

İbrahim Reisi öldü, peki bundan sonra ne olacak? İran'da seçim için takvim belirlendi

500

Yorumlar (61)

Murat Kılıç:

Rte bunları bozuk para diye harcar.

314
129
yanıtYanıtla
sade vatandaş:

hiç farketmez isterlerse kesekağıdını aday olarak koysunlar oyum onlara

124
207
yanıtYanıtla
Hasan Bulut:

İşte buna koyun diyor bu millet haklı olarak. Kese kağıdı seçimden sonra lazım olur sana bencede oyunu ona ver.

yanıt125
yanıt40
Muhammed Nazif Dusunceli:

Sade vatandaş işte sen ve senin gibilerin zavallilasmis zihniyeti bos geldiniz boş gideceksiniz :)

yanıt94
yanıt33
sade vatandaş:

vazgeçtim çok itiraz eden var o yüzden cebimde taşıdığım yirmibeş kuruşluk poşet aday olsa oyum ona en azından markete gittiğimde işime yarıyor yirmibeş kuruş vemekten kurtuluyorum ondan başkasının bana yirmibeş kuruş faydası yok

yanıt32
yanıt64
Muhammed Nazif Dusunceli:

Sade vatandaş biz s3nin oyunu değil zekanı sorguladık yoksa kime verirsen ver ister git tuvalet terliği e ver bizi baglamaz

yanıt77
yanıt21
Arda Yıldız:

Bu Muhalefetten Umudu olup ta, Türkiye'yi uçuracağını sanan varmı hala memleket te?

201
82
yanıtYanıtla
Musa Mut:

Troller aday kim olacak diyor kim olursa olsun basarım oyu daha kötüsu olamaz zaten

113
148
yanıtYanıtla
Özgür Sevindik:

Musa bey sizde haklısiniz gazeteci cem beyde olayi başka sekilde anlatmıştı aynen aktarıyorum Bu masa kimi korsa kosun seçmenin fikri veya düşüncesi hiç önemli değil biz kimi getirirsek bizim seçmende eşşek gibi ona oy kullanacak hakliymıs adam yazdiklarinıza bakılirsa

yanıt141
yanıt57
MM:

ÖZGÜR BEY Bİ İNSANIN LAFINA BAKARAK YORUM ATIYORUSUNUZ AMA BİZ TÜRKİYENİN HALİNE BAKARAK KOYUN DİYORUZ BURDA ASIL MESELE KİM EŞŞEK KİM KOYUN DEĞİL ASIL MESELE EŞŞEKLİK EDERSİN 1 KERE AMA ADAMLAR SENELERCE KOYUNLUK YAPMIŞ KİM NE DERSE ARTIK KOYUN OLDUĞUNUN FARKINA VARAMIYOR.

yanıt31
yanıt47
Tüm 61 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title