Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı kim olmalı? Son ankete Mansur Yavaş damga vurdu - Haberler
Haberi Paylaş

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı kim olmalı? Son ankete Mansur Yavaş damga vurdu

Haberler.com - Erdem Aksoy - Politika
 - Güncelleme:

Türkiye iyiden iyiye seçim atmosferine girerken, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı ise büyük merak konusu. ASAL Araştırma, 2 bin 400 kişiyle gerçekleştirdiği ankette katılımcılara bu soruyu yöneltti. Ankete katılanların yüzde 22,8'i "Mansur Yavaş aday olmalı" derken İmamoğlu'nu destekleyenlerin sayısı yüzde 21,5'te kaldı. Kılıçdaroğlu yüzde 20,4 destek görürken Akşener yüzde 12 ile bu dörtlü arasında son sırada yer aldı.

Türkiye 2023 seçimlerine doğru giderken muhalefetin cumhurbaşkanı adayı olarak kimi göstereceği merak ediliyor. Ön plana çıkan isimler arasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yer alıyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adaylığı için 'Talibim ve hazırım' mesajı verirken, Karadeniz gezisiyle gündem olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da kapıyı açık tutuyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise bu konuda sessizliğini korusa da diğer partilerden 'aday ol' çağrıları gelmeye devam ediyor.

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı kim olmalı? Son ankete Mansur Yavaş damga vurdu

Seçimlere yaklaşık 1 yıl kalırken muhalefetin cumhurbaşkanı adayının kim olacağıyla ilgili de yapılan anket çalışmaları yayımlanmaya devam ediyor. Son olarak ASAL Araştırma, yapmış olduğu son kamuoyu araştırmasının sonuçlarını paylaştı. Katılımcılara " Millet İttifakı'nın adayı kim olmalı?" sorusu yöneltildi. Çalışma 30 büyükşehirde, 18 yaş üzeri 2 bin 400 kişi üzerinde yapıldı. 5-8 Mayıs'ta gerçekleşen çalışmada çarpıcı sonuçlar yer aldı.

Ankete katılanların yüzde 22,8'i Mansur Yavaş aday olmalı derken İmamoğlu'nu destekleyenlerin sayısı yüzde 21,5'te kaldı. Kılıçdaroğlu yüzde 20,4 destek görürken Akşener yüzde 12 ile bu dörtlü arasında son sırada yer aldı.

Erdem Aksoy
Gündem Editörü Haberler.com - Politika

Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı, Ekrem İmamoğlu, Meral Akşener, Mansur Yavaş, Politika, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (13)

Berk Sokullu:

benim cumhurbaşkanım imparator fatih terim'dir hiç kimse kusura bakmasın

Hakan Arslanoglu:

Recep Tayyip Erdoğan' a karşı kim aday olursa olsun. Siyasette Büyük Reis çok hızlı, Mansur Yavaş..

umurka 06:

Başkanlık sistemlerinde Anamuhalefet partisi başkanı C.Başkanlığının doğal adayıdır. Bu sistemde siyasi geçmişi, kadrosu, programı olmayan biri seçilemez, sistemin mantığına aykırıdır. Biraz okuyun. Daha Beled.Başk. kendini gösterememiş insanlar C.Başkanı filan olamaz, hayal kurmayın

Tüm 13 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title