Haber : Berlin Tempelhof-Schöneberg Belediyesi Heyetinden, Mezitli Belediyesi'ne Ziyaret - Haberler

Haberi Paylaş

Berlin Tempelhof-Schöneberg Belediyesi Heyetinden, Mezitli Belediyesi'ne Ziyaret

 - Güncelleme:

10. Uluslararası Soli Güneş Festivali için Türkiye’ye gelen ve Mezitli Belediyesi kardeş kenti Berlin Tempelhof-Schöneberg Belediye Başkanı Jorn Ottman ve beraberindeki heyet, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ı ziyaret etti.

10. Uluslararası Soli Güneş Festivali için Türkiye'ye gelen ve Mezitli Belediyesi kardeş kenti Berlin Tempelhof-Schöneberg Belediye Başkanı Jorn Ottman ve beraberindeki heyet, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'ı ziyaret etti.

Neşet Tarhan'ın yanı sıra belediye başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin de olduğu ziyarette, Mezitli ve Tempelhof-Schöneberg belediyelerinin kardeş şehir ilişkileri konuşuldu. Tarhan, konuk belediye başkanına Mezitli Soli Pompeiopolis Antik Kentinin resmedildiği anı tabağını hediye etti. Ziyaret sırasında konuk heyette bulunan ve bugün doğum günü olan Tempelhof-Schöneberg Belediye Meclisi Başkan Yardımcısı Martina Zander-Rade'ye sürpriz yapılarak pasta kesildi.

Konuk Belediye Başkanı Jorn Ottman ilk kez geldiği Mezitli'den çok etkilendiğini belirttiği konuşmasında, "Mezitli kardeş şehirler arasında en fazla iş birliği yaptığımız kent olması nedeniyle son derece önemli bir kent. İki ülkenin dostluğunu ve kardeşliğini pekiştirecek başarılı işlere imza attık" dedi.

Tarhan ise Mezitli hakkında bilgiler verdiği konuşmasında, "Tempelhof-Schöneberg ile çok sağlıklı bir kardeş şehir ilişkisi yürütüyoruz. Almanya'yı ziyaretimizde gördüğümüz pek çok uygulamayı Mezitli'de hayata geçirdik. Yeni belediye başkanı olan sayın Jorn Ottman'ı ilk kez Mezitli'de ağırlamaktan dolayı mutluyuz. İkili ilişkileri daha da geliştirerek sürdürmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

ANKA / Politika

Yerel Politika Haberler

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.
title