Haberi Paylaş

Konuşma yapmak isteyen Ali Babacan'a polis izin vermedi, ortalık bir anda karıştı

Politika Haberleri

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Denizli Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde stant kuran partililerine ve vatandaşlara yönelik konuşma yapmak istedi. Ancak polis ekipleri, izinsiz olduğu gerekçesiyle konuşmanın yapılamayacağını söyledi. Bu nedenle DEVA Partililer ve polis arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Babacan, partililerin izin belgesini göstermesinin ardından konuşmasını yapabildi.

Vatandaş ve esnafla buluşmalarını sürdüren DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, son olarak Denizli'ye gitti. Babacan, Denizli'deki temaslarının yanı sıra vatandaşlarla bir araya geldi.

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde Kültür Merkezi önünde stant kuran DEVA partililer halka aşure dağıttı. Bu sırada toplanan kalabalığa konuşma yapmak isteyen Babacan ise polis engeliyle karşılaştı.

Sadece stant kurulup, aşure dağıtımı yapılacağının beyan edildiğini ve iznin bu yönde alındığını söyleyen polis, parti otobüsünün bölgeden çekilmesini istedi.

Polisin müdahalesinin ardından DEVA Partisi Seçim İşleri Başkanı İdris Şahin ile görevliler arasında tartışma yaşandı. Konuşma için bildirimde bulunulmadığını belirten polisler, alınan izni görmek istedi.

Görevli polisler izni inceledikten sonra; "Sadece stant açmak için talebiniz var. Ben gerekli izin almadan bu etkinliğe izin veremem. Burası trafiğe kapalı bir alan. Komisyon kararıyla kapatılmış alan. Burayı izinsiz trafiğe açmıyoruz. Aşure hayrı dışında başka bir etkinlik söz konusu değil. Stant dışında bir izin almadıkları için itiraz ediyoruz" ifadelerini kullandı.

DEVA Partili Şahin ise polise "Hangi izinden bahsediyorsunuz. Biz size bildirim yükümlülüğümüzü yerine getirdik. Biz otobüsten konuşmayacağız. Biz burada normal etkinliğimizi yapacağız" diye cevap verdi. Tartışmanın ardından olay yerinde görevli polisler üstleri ile görüştükten sonra etkinliğin yapılmasında bir sakınca olmadığını belirterek izin verdi. Daha sonra Babacan kürsüye çıkarak konuşmasını yaptı.

Deva Partisi Ali Babacan Denizli Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (3)

Babilya :

Milletin derdi ne hala anlıyamadım .

seyfullah aydın:

dürüst olalım millet ittifakı iktidarda olsaydı polisler aynı davranışı sergilerlermiydi? ben hiç bir partinin ve siyasetçinin ülkenin imkanlarınını usülsüzce kullanamayacağı bir yönetim sistemi istiyorum ülkeyi siyasetçilerden çok düzgün işleyen tarafsız hesap soran sistem kurtarır

Zulkarneyn :

eskiden cipslerden çıkan dönen tasolar vardı, onlar misali...

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title