Haberi Paylaş

Kılıçdaroğlu'ndan enflasyon tepkisi: TÜİK'in bu yalanı, emeklinin, memurun cebinden çalmak demektir

Politika Haberleri

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TÜİK'in açıkladığı haziran ayı enflasyon oranına tepki gösterdi. Twitter hesabından bir paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, "ENAG yıllık %176 enflasyon açıkladı, TÜİK %79. Pazar, market ortada. TÜİK'in bu yalanı, emeklinin, memurun cebinden çalmak demektir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için suç işlemeyi bırakın, sorumlusu siz olacaksınız" ifadesini kullandı.

Türkiye İstatistik Kurumu, haziran ayına ilişkin enflasyon rakamlarını açıkladı. Buna göre enflasyon geçtiğimiz ay yüzde 4,95 artarken, yıllık bazda yüzde 78,62'ye çıktı. Böylece yıllık enflasyon son 20 yılın zirvesine çıktı.

TÜİK'in açıkladığı enflasyon oranlarına ilk tepki ise kuruma baskın ziyarette bulunarak gündem yaratan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi.

Sosyal medya hesabından Enflasyon Araştırma Grubu'nun açıkladığı yıllık oran olan yüzde 176'lık rakamı TÜİK'in açıkladığı yüzde 79 ile karşılaştıran Kılıçdaroğlu, "Pazar, market ortada. TÜİK'in bu yalanı, emeklinin, memurun cebinden çalmak demektir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için suç işlemeyi bırakın, sorumlusu siz olacaksınız!" ifadesini kullandı.

İşte Kılıçdaroğlu'nun paylaşımı;

Kılıçdaroğlu'ndan enflasyon tepkisi: TÜİK'in bu yalanı, emeklinin, memurun cebinden çalmak demektir

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz yıl kasım ayında enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından, Türkiye İstatistik Kurumu'na (TÜİK) ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulunmuş ve "TÜİK'ten randevu istedim, vermediler. Saat 11.00'de geliyorum, haberiniz olsun" ifadesine yer vermişti.

Kılıçdaroğlu'ndan enflasyon tepkisi: TÜİK'in bu yalanı, emeklinin, memurun cebinden çalmak demektir

Paylaşım sonrası TÜİK'e giden ancak CHP heyetiyle birlikte içeri alınmayan Kılıçdaroğlu basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "TÜİK bir devlet kurumu olmaktan çıkmış, bir saray kurumu haline dönüşmüştür. Burası artık devletin bir kurumu değildir" ifadesini kullanmıştı.

Kemal Kılıçdaroğlu Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (7)

Sami İşgören:

sayın kemal bey tuikin çaldığını sende biliyorsun biz emeklilerde artık iktidara geldiğinde tuikin çaldığı paramızın farkını siz verirsiniz değilmi artık.eğer hakkımızı yiyen TUİK ve sebeb olana zehir zıkkım olsun.

ismail bey :

Sayın kılıçdaroğlu dün geceden Tuik e gidip, kapının önünde çadır kursaydı, bu gün açıklanacak rakam farklı olabilirdi..

osmanlı:

Yalancının evi yanmış kimse inanmamış..

Tüm 7 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title