Haberi Paylaş

Kılıçdaroğlu'ndan Boğaziçi Üniversitesi mesajı: Rektör görünümlü kayyumu birkaç ay sonra Boğaziçililer ile birlikte tahliye edeceğiz

Politika Haberleri

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü geçtiğimiz günlerde Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği'nin kira sözleşmesinin yenilenmeyeceği duyurmuştu. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu karara sosyal medya hesabından tepki göstererek bir açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, "Binalarına kayyumun çöktüğü Boğaziçi Üniversitesi mezunlarına sesleniyorum: Rektör görünümlü kayyumu birkaç ay sonra Boğaziçililer ile birlikte tahliye edeceğiz." dedi.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü imzasıyla 7 Ocak'ta tüm üniversitenin mezunlarına gönderilen bir e-postada mezunların katkı ve bağışlarıyla inşa edilen Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği'nin (BÜMED) kira sözleşmesinin yenilenmeyeceği duyurulmuştu.

BÜMED TAHLİYE EDİLİYOR

Bunun ardından bugün BÜMED tahliye edilmeye başlandı. BÜMED Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Cesur da, "Oldu bittiye getirilerek bugün herhangi bir dayanağı olmadan tahliye ediliyoruz. Biz öğrenciyken, ödev yaparken bile oldu bittiye gelmiyordu hiçbir şey." açıklamalarını yaptı.

"SUÇLARI İLE YÜZLEŞECEK"

Konuya Kılıçdaroğlu da tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Binalarına kayyumun çöktüğü Boğaziçi Üniversitesi mezunlarına sesleniyorum: Rektör görünümlü kayyumu birkaç ay sonra Boğaziçililer ile birlikte tahliye edeceğiz. Ve öyle evine falan da gitmeyecek, suçları ile yüzleşecek. Türkiye'de 'kayyum' düzenine son vereceğiz. Çok az kaldı!" dedi.

Haberler.com / Yavuz Selvi - Politika

Kemal Kılıçdaroğlu Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

ercan gurbhetchi:

asıl ama belediyelere atanan ve gerçekten belediyehizmeti veren kayyumlar. Şırnak gibi. Peki terör veya başka suça bulaşmış başkanların yerine tabii göz yumulmazsa yerine nasıl ve kim atanacak???

Cevap Yaz01Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title