Haberi Paylaş

Kılıçdaroğlu, 79 saniyelik video paylaşıp AK Partili vekillere yüklendi: Şimdi gidin, Erdoğan gözyaşlarınızı silsin

Politika Haberleri

CHP lideri Kılıçdaroğlu, bütçe görüşmelerinde kurduğu kadroyu Şampiyonlar Ligi kadrosuna benzetip "Ronaldo ve Messi Türkiye için oynayacak." demişti. Bütçe görüşmelerindeki konuşmasından 79 saniyelik bir video paylaşan Kılıçdaroğlu, bir kez daha AK Parti'ye yüklenerek, "Şampiyonlar Ligi takımını görünce ağlamaya başladılar. Biz mi dedik her seferinde daha kötüsünü getirin, tarihin gördüğü en amatör ekiple milletin karşısına çıkın diye? Şimdi gidin Erdoğan'a, gözyaşlarınızı silsin…" dedi.

TBMM Genel Kurulu'nda dün başlayan 2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi görüşmelerinde konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, 3 Aralık'ta açıkladığı partisinin vizyon belgesine atıfta bulunarak, kurduğu kadronun Şampiyonlar Ligi kadrosu olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu Meclis'te yaptığı konuşmada, "Biz bu saray Türkiye'sine karşı başka bir Türkiye vizyonu açıkladık. Bu Türkiye için 70 kişilik ekip, 7 gün 24 saat çalışacak ve dünyanın en iyileri ile çalışacak. Bakın bir futbol ligindeki gibi anlatayım size: Malum Dünya Kupası var. (Cristiano) Ronaldo ve (Lionel) Messi, Türkiye için oynayacak. Birinci Türkiye'nin ikinci Türkiye'yi sadakaya bağlama programını yırtıp atacaklar. O Türkiye'de dijital teknoloji, yapay zeka, makine öğrenimi, finansal teknolojiler ve yeşil enerji var. Herkes daha iyi bir yaşam, daha iyi bir düzen için çalışacak. Çocuklara yeni bir Türkiye hayali vereceğiz. Yeni bir siyaset üstü anlayışla liyakatle Türkiye'yi yöneteceğiz. O Türkiye'nin takımında siyasiler de var, siyaset üstü insanlar da var. Orada Daron Acemoğlu da var, Prof. Dr. Hakan Kara da var, Prof. Dr. Jeremy Rifkin de var, Refet Gürkaynak da var. Bu işin uzmanları ve bilim insanları var." ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu bu ifadeleri üzerine AK Partililerden gelen tepkilere "Niye ağlıyorsunuz. Bu ağlamanız ne zaman bitecek sizin. Az önce söyledim Şampiyonlar Ligi kadrosu karşısında gözleri ışıldayan fotoromanlar var. Vallahi tam bir amatör küme var karşımızda." diye yanıt verdi.

Meclis'te yaptığı konuşmaya dair 1 dakika 19 saniyelik video paylaşan CHP lideri, tekrar AK Partililere yüklendi. CHP lideri paylaşımına, "Şampiyonlar Ligi takımını görünce ağlamaya başladılar. Biz mi dedik her seferinde daha kötüsünü getirin, o getirdiğinizi de görevden affını istetip kovun ve tarihin gördüğü en amatör ekiple milletin karşısına çıkın diye? Şimdi gidin Erdoğan'a, gözyaşlarınızı silsin…" notunu düştü.

79 saniyelik video paylaşıp AK Partili vekillere yüklendi: Gidin, Erdoğan gözyaşlarınızı silsin

Haberler.com / Bilsay Özer - Politika

Recep Tayyip Erdoğan Kemal Kılıçdaroğlu Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (3)

Arif Sertkaya:

Komedi izler gibi izledik ilahi bay kemal sen olmasan biz kime gülerdik yaaa ??

Seyfettin Sucu:

Birileri yazıp eline yutuşturuyor. O da ne dediğini bilmiyor. :D:D:D

Cem Balcı:

Seçime aylar kalmış hala aday çıkarmayı beceremediniz.Önce kasımı bekleyin,sonra aralığı bekleyin bla bla bla.Son kozun ona göre iyi oyna.

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title