CHP liderine Düzce'de beklenmedik tepki: Burası Kandil değil, yanlış gelmişsin Kılıçdaroğlu - Haberler
Haberi Paylaş

CHP liderine Düzce'de beklenmedik tepki: Burası Kandil değil, yanlış gelmişsin Kılıçdaroğlu

İhlas Haber Ajansı - Politika
 - Güncelleme:

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir takım ziyaretlerde bulunmak için Düzce'ye gitti. Ticaret Odası çıkışında beklenmedik bir protestoyla karşılaşan Kılıçdaroğlu'na "Burası Kandil değil, Düzce. Yanlış gelmişsin" diye tepki gösterildi. Bu sözleri söyleyen vatandaşla, Kılıçdaroğlu'nun yanındakiler arasında kısa süreli arbede yaşandı. Devreye polisler girdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kanaat önderleri, muhtarlar ve STK temsilcileri buluşmaları kapsamında Düzce'ye gitti. Düzce'de temaslarını sürdüren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret etmesinin ardından çıkışta bekleyen iki kişinin "Burası Kandil değil, Düzce. Yanlış gelmişsin" tepkisiyle karşılaştı.

Kemal Kılıçdaroğlu'na: 'Burası Kandil değil, Düzce' tepkisi

Bu sırada Kılıçdaroğlu'nun yanındakiler, iki kişiyi uzaklaştırmaya çalıştı. Kılıçdaroğlu'nun yanındakilerle, tepki gösterenler arasında kısa süreli arbede yaşanmasının ardından devreye polis ekipleri girdi. Ekipler, iki kişiyi bölgeden uzaklaştırarak gerilimin daha da artmasına izin vermedi.

Kemal Kılıçdaroğlu'na: 'Burası Kandil değil, Düzce' tepkisi

Düzce'de kanaat önderleri, muhtarlar ve STK temsilcileri buluşmalarında bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, aşağıdaki ifadelere yer verdi: "Yeşilin tüm tonlarını Düzce'de görebilirsiniz. Sorunların nasıl çözüleceğini biliyorum. Demokrasinin olmadığı yerlerde insanlar düşüncelerini ifade edemezler. Irkçılık yapmayacağız. Bu milletin alnına ırkçılık lekesini asla sürmeyeceğiz.

Demokrasiyi tabandan başlayarak yükseltmemiz lazım. Muhtarlık kurumunu güçlendirmemiz lazım. Muhtar diplerde duruyor. Kimse sormaz muhtarı.

Kemal Kılıçdaroğlu'na: 'Burası Kandil değil, Düzce' tepkisi

Sizin birleşik oy pusulanız yok. Niye yok? Rakibi alır cebine koyar götürür bulamazsınız orada. Bu muhtarlık kurumuna değer vermemenin sonucu. Bu talebin gelmesi. Her bir muhtara yardımcı personel verilmesi lazım. 10 milyon işsizimiz var. Birisinin orada olması gereken şikayetleri toplaması lazım. Dünya kadar icra dosyası var. Tebliğ ediliyor. PTT görevlisine maaş veriliyor. Size para verilmiyor.

Köy tüzel kişilikleri kaldırıldı. Mal varlıklarına el konuldu. Kalmalı, ihtiyar meclisi olmalı. Akil insanlar bir araya gelecekler orayı yönetecekler. Kimin aracılığıyla yapıyoruz sosyal yardım? Bir mahallede kim fakirdir zengindir bunu en iyi bilen mahallenin muhtarıdır. Muhtar parti kimliğiyle seçilmiyor, adıyla seçiliyor. Muhtara yetkiyi verirseniz, sosyal yardımları muhtar eliyle savunursanız yardımlar fakire fukaraya ulaşır. Biz bunu savunuyoruz, kanun teklifine de koyduk."

İhlas Haber Ajansı / Politika

Kemal Kılıçdaroğlu CHP Genel Başkanı kandil Düzce Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

Halit Dursun:

nasilda hemen susdurmaya calisiyorlar ... islerine gelmiyor degilmi ???

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title