Haberler

Kılıçdaroğlu'ndan yeni video! "Kadınlar için, iktidara geldiğim ilk 6 ayda yapacağım" diyerek vaatlerini madde madde sıraladı

Güncelleme:

Seçimleri kazanması halinde ilk 6 ayda kadınlar için yapacaklarını yayınladığı video ile duyuran Kemal Kılıçdaroğlu, "Kadınlar için de bahar gelecek" dedi. Kılıçdaroğlu, "Bay Kemal aile destekleri sigortası üzerinden ev kadınlarının sosyal güvenliğinin sağlanmasını öneriyor. İstihdama kadının katılımını sağlayacak teşvikler öneriyor. Boşanan kadınlar için yeni başlangıçlar fonu oluşturmayı öneriyor." ifadelerini kullandı.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yeni bir video yayımladı. Videoya Kılıçdaroğlu, "Kadınlar omuz omuza durduklarında aradan kimse geçemez." notu düştü.

6284 SAYILI KANUNA VURGU YAPTI

Kılıçdaroğlu, Cumhur İttifakı'na desteğini açıklayan HÜDA PAR ile ittifaka katılan Yeniden Refah Partisi'nin aile ve 6284 sayılı Kanun'un çıkarılması talebi üzerinden kadınlara seslendi. Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde ilk 6 ayda kadınlar için hayata geçireceği uygulamaları anlatan Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

"KADINLAR ÇOK AMA ÇOK KAYGILILAR"

"İyi akşamlar sevgili halkım. Bu aralar gittiğimiz her yerde kadınlar sessizce yanıma geliyor. Seçimle ilgili sorular soruyorlar. Çok ama çok kaygılılar. Başörtülüsü, başı açığı, bekarı, evlisi, annesi inanın hiç fark etmiyor. Hepsinin kaygısı aynı. Temel kadın haklarının bir seçimde oylanmasını anlayamıyorlar. Haklarını bir seçim havucu olarak radikal unsurlara sunulması onları dehşete düşürmüş durumda. Kadınların sırtında zaten devasa bir yük var.

"KADINLAR EN TEMEL HAKLARININ ALINMASI TEHDİDİYLE KARŞI KARŞIYALAR"

Çocuğa, yaşlıya, hastaya, evin işine her şeye yetmeye çalışıyorlar ve çoğu ev kadınının hiçbir güvencesi yok bu ülkede. Bu yük yeterince ağır değilmiş gibi bir de şimdi en temel haklarının alınması tehdidiyle karşı karşıyalar. Çok ama çok büyük talihsizlik. Onlar için değil tüm Türkiye için bu çok büyük bir talihsizlik.

"SİZLERİ OY İÇİN YARI YOLDA BIRAKTILAR"

Bu gece kadınlara seslenmek istiyorum. Türkiye sizleri çok yordu, bunu biliyorum. Özellikle genç muhafazakar kadınlara, "Bay Kemal gelirse kazanımlarınızı kaybedeceksiniz" propagandasını yaptılar, aylarca yaptılar, günlerce yaptılar. Sürekli yalan söylediler, iftira attılar, karalamalar yaptılar. Bunu yapanlar sonra pazarlık masalarına oturdular ve sizleri bir çırpıda 3, 5 oy için sizi yarı yolda bıraktılar. Mübalağa etmiyorum, 3, 5 oy için sizi yarı yolda bıraktılar. Aslında bu yaptıklarının bir adı var ama söylemeye dilim varmıyor.

"BAY KEMAL ASLA KADIN HAKLARI ÜZERİNDEN PAZARLIK YAPMAZ"

Altını özellikle çizmek isterim, Bay Kemal asla ama asla kazanımlarınızı kaybetmenize izin vermez. Bay Kemal asla ama asla kadın ve çocuk hakları üzerinden pazarlık yapmaz. Ben o masaya oturup sonra evime dönüp eşimin ve kızlarımın yüzüne bakamazdım. Bakın hangi konuda bana iftira attılarsa, beni karaladılarsa hep o suçları kendileri işlediler. Genç muhafazakar kadını kazanımlarını masaya kendileri yatırdılar. Bir çırpıda genç kızlarımıza ihanet ettiler.

"BAY KEMAL KADIN GİRİŞİMCİNİN ÖNÜNÜ AÇMAYI ÖNERİYOR"

Bu vesileyle Bay Kemal'in iktidardaki ilk 6 ay için kadınlara ne önerdiğini hatırlatmak isterim. Aile destekleri sigortası üzerinden ev kadınlarının sosyal güvenliğinin sağlanmasını öneriyor. Kreşlerin sayısını artırmayı öneriyor. İstihdama kadının katılımını sağlayacak teşvikler öneriyor. Kamu dahil hiçbir istihdam alanında hak kaybı olmayacağının garantisini veriyor. Kadın girişimcinin önünü açmayı öneriyor. Halka açık şirketlerde, kadınların yönetim kurulu kademesinde eşit biçimde temsil edilmeleri için alt sınır öneriyor.

"BOŞANAN KADINLAR İÇİN YENİ BAŞLANGIÇLAR FONU"

Boşanan kadınlar için yeni başlangıçlar fonu oluşturmayı öneriyor. Doğum iznine ayrılmış ve kanuni süre içerisinde işine dönememiş kadınların dönüşü için şirketlere teşvikler vermeyi öneriyor. Yönetim kademelerinde kadın oranı yüksek olan şirketlere vergi kolaylığı öneriyor. Kadına yönelik şiddetle mücadelede gerekli tüm mekanizmaları ve bütünlükçü politikaları hayata geçirmeyi öneriyor. Kadın sağlığında büyük reformlar öneriyor.

"KADINLAR İÇİN DE BAHAR GELECEK"

Bay Kemal aslında baharların en güzelini vadediyor. Kadınlar için de bahar gelecek diyor. Çünkü Bay Kemal, kadınlar güçlendikçe Türkiye'nin de güçleneceğini biliyor ve buna inanıyor"

Haberler.com / Turan Yiğittekin - Politika

Kemal Kılıçdaroğlu Aile Politika Güncel Haberler

Kulisleri hareketlendiren iddia: Asgari ücret temmuz ayında 21 bin 320 liraya çıkacak

Kulisleri hareketlendiren iddia: Asgari ücret temmuz ayında 21 bin 320 liraya çıkacak

Sokak köpekleriyle ilgili düzenleme Meclis'e geliyor

Sokak köpekleriyle ilgili düzenleme Meclis'e geliyor

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen 'seferberlik' hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Erdoğan'ın 34 yıl sonra gelen "seferberlik" hamlesi ne anlama geliyor? AK Parti'den açıklama var

Bakmadan Geçme

Vedat Zorba kimdir? Şehit Piyade Sözleşmeli Er Vedat Zorba nereli, memleketi neresi? Valorant Gece Pazarı ne zaman? Gece Pazarı başladı mı? 23 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 23 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 23 Mayıs Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 23 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 23 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 23 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 23 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 23 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! UEFA Avrupa Ligi kupasını kim kazandı 2024? Atalanta Bayer Leverkusen maçı ne oldu, UEFA'yı kim aldı? Kuruluş Osman nerede çekiliyor? Kuruluş Osman hangi platoda, ilçede çekiliyor? Kuruluş Osman dizi çekimleri nerede? Atalanta Bayer Leverkusen maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Atalanta B.Leverkusen maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?
Çocuk istismarı şüphelisinin ölümünde 2 polis ve bekçiye hapis cezası

Çocuk istismarı şüphelisinin ölümünde 2 polis ve bekçiye hapis cezası

500

Yorumlar (44)

ercan gurbhetchi:

Öncelikle "partili" c.başkanı adayı ve c.başkanı olmaz dedi ama oldu. chp belediyelerinde öğrencilere ulaşım bedava olacak dedi olmadı üste zam yapıldı. İstanbul'u verin 5 yılda kentsel dönüşüm nasıl olur görün dedi yapılmadı. Bir imza nedeniyle a.babacn yargılayacağız dedi

45
14
yanıtYanıtla
Serkan Özcan:

he ya bir kişi 1 kereden fazla cumhurbaşkanı olamıyordu oldu, 2 defa olamaz diyordu bakalım olacak mı? sonsuza kadar olur diye değiştirsinler o maddeyi kimsede farklı yorumlamasın...

yanıt1
yanıt13
Yavuz sivas:

Sadece çekimden çekime girdigim evin mutfağını iyi cek kareye girsin

43
13
yanıtYanıtla
Serkan Özcan:

görüntü vereceği bir sarayı yok sıradan vatandaş olması sana nasıl da batmış?

yanıt11
yanıt29
GERÇEKÇİ...!!!!!:

Vaadleri dinledim ama eksik var, YÜRÜYEN MERDİVENLERE YÖN GÖSTEREN LEVHA VE İŞARETLENDİRME YAPACAĞIZ demenizi beklerdim :) :) Hemde ışıklı :) :)

32
14
yanıtYanıtla
Akif Korkmaz:

Başörtülü kadınlar için projelerin nedir bay kemal bay

30
10
yanıtYanıtla
rap düelloları:

Beni seçin hepsini açacağım diye geçiriyordur gönlünden...

yanıt15
yanıt5
Serkan Özcan:

yok arkadaş her deprem sonrası size söz iban numarası paylaşmayacağım demiş...baş örtülü için kadın için ne demesini bekliyorsun? O İstanbul Sözleşmesini kaldıracaklarına laf et...Bak yeniden refahı dinle ne diyorlar?

yanıt4
yanıt11
sema kayaönü:

o kadar para alıyor mutfağına bak daha evine bakamıyor Türkiye’ye mi bakacak yazık derim ben bu acıtasyon arka plana ??

27
13
yanıtYanıtla
baris koc:

bu adamdan koksal babaya iyi vokal olur..benziyorda baska bi halt olmaz)))))))

28
10
yanıtYanıtla
Tüm 44 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title