Haber : Kabine toplantısı, Beştepe'de başladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan zirve sonrası alınan kararları duyuracak - Haberler

Haberi Paylaş

Kabine toplantısı, Beştepe'de başladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan zirve sonrası alınan kararları duyuracak

 - Güncelleme:

Cumhurbaşkanlığı kabinesi, Erdoğan başkanlığında Beştepe'de toplandı. Kabinede görüşülecek konuların başında İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üyeliği, Ukrayna-Rusya savaşındaki son durum, ekonomi başlığı altında; enflasyonla mücadele, emekliler ile kamu memurlarının özlük haklarındaki düzenlemeler ve halk sağlığı konusunda koronavirüs ile birlikte maymun çiçeği salgınındaki son gelişmeler yer alıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan zirvede alınan kararları canlı yayında duyuracak.

Son olarak 9 Mayıs'ta toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün Beştepe'de yeniden bir araya geldi. Kritik zirveden çıkacak kararlar merakla beklenirken görüşülecek konular 4 ana başlıkta sıralanıyor.

Buna göre, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya başvurmasıyla başlayan süreç, toplantının bir numaralı ana gündem maddesi olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsveç ve Finlandiya liderleriyle yaptığı görüşmelerin detayları toplantıda değerlendirilecek.

Toplantıda ayrıca halen devam eden Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinde yaşanan gelişmelerin değerlendirilmesi bekleniyor. 24 Şubat'ta başlayan savaş son dönemde ülkenin doğu bölgelerinde yoğunlaşmış durumda.

Kabinede ekonomi başlığı altında 6 milyon memur ve emekliyi ilgilendiren 3600 ek göstergede yapılan çalışmalar incelenecek. Enflasyonla mücadelede gelinen son durum ise toplantıda değerlendirilecek ana gündem maddelerinden biri olacak.

Halk sağlığı konusunda ise koronavirüsle mücadelede kapsamında uygulanan toplu taşıma ve sağlık kuruluşlarındaki maske yasağının yeniden değerlendirilmesi bekleniyor. Dünyada hızla yayılarak paniğe neden olan maymun çiçeği virüsü ile ilgili de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ne bilgi vereceği tahmin ediliyor.

Öte yandan Kabine toplantısında alınacak kararları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan zirve sonrası canlı yayında duyuracak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı Kabine Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (5)

zübükzade:

Millet markete müze izler gibi gidiyor dayanacak güc kalmadı 2 kişilik bir ailenin günlük 50 milyon masrafımı olur yeter artık bıktık

Çınar Saraç:

Enflasyon artacak açıklanır 15 gün sonra yüzde 78 oldu diyecekler derhal seçim

oguz:

isterim ki sectigim başkan halkını dinlesin suriyelileri göndersin ekonomiyi düzeltsin hayat pahalılıgı son bulsun öyle pahalı kı cocuklarımıza yaz meyvesi alamıyoruz ateş pahası banane rusya ukraynadan bana ne find. isvecten krızden bunları düşünecek zamanımız mı kalıyor

Tüm 5 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title